podział pomieszczeń

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
rasz12
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2006, 12:16
Lokalizacja: Olsztyn

podział pomieszczeń

Post autor: rasz12 »

Gdzieś jest taka sprytna linia, która dzieli otwartą przestrzeń na pomieszczenia o różnej funkcji. Dzięki z a podpowiedź.
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

room and area
room separation


a z mojego podwórka-warto zmienić jej wyświetlanie -u mnie na przykład-szara, delikatna, przerywana, aby znikała w rzutach
:wink:

się przydaje :P
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
rasz12
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2006, 12:16
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: rasz12 »

dzięki Ada
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

zawsze do usług-jak umiem-pomogę :P
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
kredka
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:17

Re: podział pomieszczeń

Post autor: kredka »

Podnoszę temat bo mam problem tez dotyczący powierzchni, a jest (podejrzewam) tak "bzdurny"że wstyd mi zaśmiecac forum nowym...
No więc: kiedy robie sobie zestawienie powierzchni- klikam (najpierw legendę...ale potem) POMIESZCZENIE i wówczas zaznaczam sobie pięknie na kolorowo i z tabelką pokoje. Na parterze linia obwiedni koloru leci mi grzecznie po licu wewnętrznym każdej ściany. Natomiast na wyższych kondygnacjach obrys pomieszczenia wchodzi mi na ściany. Właściwie bez konkretnej reguły :czase do osi, czasem kilka cm. od osi. To samo jest na poddaszu...Dodam, że sprawdzałam w innym (nowym,czystym pliku)czy problem się powtarza-i tam było poprawnie. Dedukuję, że grzebiąc we właściwościach coś kliknęłam i teraz nie wiem co...Sprawdzałam, też czy to nie jest przez połączenia ze stropami, albo innymi elementami-niestety nie.
Podejrzewam, że gdybym przerysowała projekt w nowym pliku byłoby ok.Ale nie usmiecha mi się
Aha...Wiem też,, że teoretycznie moglabym ręcznie pozaznaczać linie separacji pomieszczenia-ale wolałabym to zrobic poprawnie.
Mam Revita 2010 co prawda od lata zeszłego roku, ale (z powodów prywatnych) się dopiero teraz uczę...
Przepraszam z góry za banalne pytania ale naprawdę wczoraj przeszukalam duuużo postów (internet, samouczki itp.) i akurat z rozwiązania takiego problememu się nie spotkałam.

P.S. posta nieopatrznie wstawiłam tez w innym dziale-proszę o zlikwidowanie. Bo tam raczej nikomu się nie przyda.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: podział pomieszczeń

Post autor: pies »

Zrób przekrój przez taką ścianę w którą wchodzi Ci ROOM/POMIESZCZENIE.
Włącz w widoku wyświetlanie POMIESZCZEŃ razem z wypełnieniem/FILL.
Podejrzewam, że POMIESZCZENIA masz wyższe niż wysokość kondygnacji i stąd się biorą problemy.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
kredka
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:17

Re: podział pomieszczeń

Post autor: kredka »

Dziękuję za szybka reakcje :D
Zrobiłam przekrój i tam okazje się, ze jest wszystko poprawnie- po lini lica wewnętrznego ścian. I wysokośc też wg. przekroju jest mniejsza (243) niż wysokość ścian do sufitu (260). Postaram się póxniej podlączyć może zdjęcia tego co mam. Może to coś podpowie Wprawniejszym Revitowcom.

Pozdrawiam.
kredka
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:17

Re: podział pomieszczeń

Post autor: kredka »

To ja ponownie wracam z załącnzikami graficznymi ;)
parter.jpg
To nieszczęsne piętro-nie wiem czy problem jest czytelny -rysunki sa raczkujące
piętro.jpg
I tu przekrój, który na wg. mojej świadomości revitowej jest ok:
przekrój.jpg
Jeśli Ktoś ma jakies sugestię będę wdzięczna.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: podział pomieszczeń

Post autor: pies »

W prawym dolnym rogu każdego widoku masz taki prostopadłościanik, którym reguluje się sposób wyświetlania. Na jednym widoku masz ustawiony widok krawędziowy (wireframe), a w drugim ukryte krawędzie (hidden). To wszystko :)
Pozdrawiam
Był Kudłaty
kredka
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:17

Re: podział pomieszczeń

Post autor: kredka »

O kurczę. Wiedzialam , że to banał.
:D :D :D
Dziękuję. cmok, cmok.
ODPOWIEDZ