Dach - Okna w dachu i wełna ?

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
MACIO6
Posty: 19
Rejestracja: 12 lis 2015, 18:08
Lokalizacja: Białystok

Dach - Okna w dachu i wełna ?

Post autor: MACIO6 »

Witam

Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi wiec pytam.
Mam problem z budową dachu i konsekwencjami decyzji. Chciałbym wymodelować dach tak aby miał izolacje tam gdzie trzeba a nie miał jej tam gdzie nie trzeba czyli nad jętkami i w okapach wiec modeluje dwa dachy jeden włożony w drugi jeden z warstwami wykończeniowymi zewnętrznymi oraz miejscem na krokwie( swoja droga fajnie się wstawia krokwie pózniej) i podczepiam do niego dach wewnętrzny z dodatkowym ociepleniem oraz wykończeniem wew. i niby jest ok ale jak wstawię okno dachowe to wycina mi tylko warstwy w dachu w którym jest wstawione jest to logiczne ale jak oszukać Revita żeby wyciął mi warstwy dodatkowego dachu. Czy jest jakaś na to metoda ?

Maciej
Załączniki
dach_przekroj_procad.jpg
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dach - Okna w dachu i wełna ?

Post autor: AndrzejZ »

Witaj
Źle szukałeś! :-) To forum to najlepsze i najbardziej bogate w wiedzę forum revitowe w Polsce. Startując na poważnie z revitem warto przeczytać całe od dechy do dechy. Miłej lektury :mrgreen:, tak zrobiłem i nie żałuję.
wpisz w wyszukiwarkę "modelowanie dachu stromego - Wasze sposoby"
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Re: Dach - Okna w dachu i wełna ?

Post autor: Marek K »

Tak potwierdzam. To forum jest najlepsze. Było cos takiego.
Marek_K
qn
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2009, 20:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Dach - Okna w dachu i wełna ?

Post autor: qn »

Potwierdzam, bylo bo sam uczestniczyłem w dyskusji:
http://forum.procad.pl/viewtopic.php?f= ... 642#p32642

Od tej pory stosuję metodę osobnego dachu w okapie i osobnego dachu nad budyniem, czasami nawet dachów jest więcej, np. gdy mamy na poddaszu sufit nad którym jest strych nieużytkowy. Czasami jest to kłopotliwe, bo trzeba zrobić kilka dachów, ale problem ze wstawianiem okien połaciowych zniknął.
MACIO6
Posty: 19
Rejestracja: 12 lis 2015, 18:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Dach - Okna w dachu i wełna ?

Post autor: MACIO6 »

Witam

Metodę modelowania kilogramów dachu jeden z wełna drugi bez, na okapach powyżej jętek itp to wiem i tak robiłem do tej pory ale mnie to denerwuje. Jak mam lukarny czasem wychodzą takie małe końcuweczki ze naprawdę jest to męczące. Chciałem znaleźć inne rozwiązanie podkładania dachu z wełna od środka a cały zewnętrzny dach jest jednością wiec łatwo modelować lukarny i zakładać krokwie nie mówiąc juz o extension który wtedy zrobi dach na całości . Zacząłem bawić się w dodatkowy void w rodzinie okna dachowego który wytnie wełnę zobaczymy jak pójdzie.
Forum jest najlepsze to fakt jeszcze Augi ma fajne anglojęzyczne. Dziękuje za wątek poczytam.

Maciej
ODPOWIEDZ