Zestawienia materiałów

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
mmmkar
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2016, 00:12

Zestawienia materiałów

Post autor: mmmkar »

dzieki za odpowiedz moze to nie tak jak chciałbym to robic ale taka opcja jest ok:) revit...
przy okazji pytanie do psa
troche z innej beczki jesli mozna,,
znalazłem gdzies kiedys na forum tabelki zestawienia materiałow chyba autorstwa psa
w tabelce jest mozliwosc wyboru /koło/romb/kwadrat/
jak jest to stworzone? jak jest połaczony parametr tak/nie z linia?
chciałbym zrobic taka tabele ale tez z mozliwościa odhaczania rodzaju cegły np : silka/gazobet/porotherm
bloczek.jpg
cos takiego tylko zeby wyłączyć i włączyć odhaczaniem interesująca mnie opcje
mmmkar
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2016, 00:12

Re: Zestawienia materiałów

Post autor: mmmkar »

miałbyc post pod innym tematem ale zrobił sie nowy moze to i lepiej..
mmmkar
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2016, 00:12

Re: Zestawienia materiałów

Post autor: mmmkar »

przesyłam przykładowa rodzine , moze ktos bedzie wiedział jak działa przełączanie miedzy symbolami
tak jak pisałem wyzej potrzebuje zrobic taka sama opcje tylko ze z tekstem w tabeli bo zaznaczeniu wyswiatla sie ktorys z wybranych
Załączniki
SZ104-106, SZ204-206__KLINK P.rfa
(220 KiB) Pobrany 284 razy
qn
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2009, 20:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Zestawienia materiałów

Post autor: qn »

Jest to bardzo proste - w edycji rodziny zaznacz linie symbolu kwadratu, w okienku właściwości zauważysz że w opcji "widoczność" jest malutki, ale bardzo ważny w edycji rodzin przycisk, który odpowiada za przypisanie parametru dla danej opcji. W tym przypadku za "widoczność" obiektu odpowiada parametr "KWADRAT". Oznacza to, że jeśli w rodzinie parametr KWADRAT jest "zaptaszkowany" to linie kwadratu są widoczne. Analogicznie z okręgiem i rombem.
Załączniki
obrazek.png
kmat
Posty: 14
Rejestracja: 31 mar 2016, 21:21

Re: Zestawienia materiałów

Post autor: kmat »

A czy istnieje możliwość tworzenia takiej tabeli w ramach 'zestawienia' w zakładce "widok" ? Chodzi o to żeby materiały i ich grubości były związane z warstwami konstrukcyjnymi ścian użytych w projekcie i były wyświetlane w formie takie oto tabeli?

Pozdrawiam!
szowski
Posty: 33
Rejestracja: 02 lis 2015, 23:35

Re: Zestawienia materiałów

Post autor: szowski »

kmat pisze:A czy istnieje możliwość tworzenia takiej tabeli w ramach 'zestawienia' w zakładce "widok" ? Chodzi o to żeby materiały i ich grubości były związane z warstwami konstrukcyjnymi ścian użytych w projekcie i były wyświetlane w formie takie oto tabeli?

Pozdrawiam!
Z tego co wiem to nie. Ale był poruszany wątek opisywania takich warstw już na forum i jest jedno przyjemne rozwiązanie gdzie te warstwy wypisujesz w edycji typu ściany i sprawnie możesz tagować taką tabelką gdzie tylko chcesz
ODPOWIEDZ