Wymiarowanie brutto otworów drzwiowych

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
empi71
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2016, 08:42

Wymiarowanie brutto otworów drzwiowych

Post autor: empi71 »

Dzień dobry. Proszę o wskazówkę, czy jest gdzieś w stylu wymiarowania lub może znacznie głębiej w revicie zaszyta możliwość ustawienia wymiarowania wysokości otworów zamiennie w świetle ościeży lub ościeżnic (brutto lub netto). W stylach wymiarowania nie znalazłem tej możliwości, a automatycznie podaje mi wymiar światła przejścia dla wysokości drzwi. Światło przejścia to podaję zwykle na etykiecie drzwi, np. 90/200, ale otwór na linii wymiarowej chciałbym mieć np. 100/210, i chociaż ustawiam wymiar szerokości na krawędziach otworu i mam oczekiwane 100, to wysokość podana jest 200.
Liczę na doświadczenie użytkowników w ww. sprawie. :D
Jakub_TK
Posty: 42
Rejestracja: 12 sty 2016, 16:49

Re: Wymiarowanie brutto otworów drzwiowych

Post autor: Jakub_TK »

wymiarujesz ścianę - klikasz na tab i zmieniasz miejsce, do którego mierzysz wymiar, jak zrobisz otwor 100 to klikasz na wartość 100 i możesz napdisać wymiar wysokością

Obrazek
szowski
Posty: 33
Rejestracja: 02 lis 2015, 23:35

Re: Wymiarowanie brutto otworów drzwiowych

Post autor: szowski »

Revit wymiaruje otwór w świetle muru czyli wysokość brutto. Najwyraźniej masz błąd w rodzinie drzwi, którą wymiarujesz i program nie może poprawnie zczytać tej wysokosc - moze masz wysokosc w swietle i w murze taką samą? popróbuj na innej rodzinie drzwi
MaciejM
Posty: 12
Rejestracja: 04 cze 2014, 14:19

Re: Wymiarowanie brutto otworów drzwiowych

Post autor: MaciejM »

Ja zmodyfikowałem rodzinę opisu drzwi (mam zagnieżdżoną w rodzinie drzwi) - opis pokazuje wymiar drzwi, czyli szerokość np. 90, a wymiar szerokość brutto 100. Kwestia w rodzinie drzwi wpisywania rozmiarów np 90 i 100, albo zmodyfikowania parametrów drzwi na szerokość brutto= szerokość + 100mm
pozdro
ODPOWIEDZ