Problem z zespołami i przechyłką.

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
_Omega_
Posty: 8
Rejestracja: 20 paź 2016, 09:31

Problem z zespołami i przechyłką.

Post autor: _Omega_ »

Szanowni Forumowicza,

praktyka z teorią spotkała się - nic nie działa i nie wiadomo dlaczego :x .
Otóż zbudowałem ZESPÓŁ jak na załączonym obrazku

Obrazek

i aby skrócić opis problemu posłużę się tylko ostatnim elementem z lewej strony tzn. PołączNachlenieZPowierzchnią (Subassembly.LinkSlopeToSurface).


Parametry dla tego elementu wyglądają jak na tym obrazku:

Obrazek

Wartość nachylenia, określona jest w PRZECHYŁKACH w kolumnie "Lewy zewnętrzny pas ruchu" (Użyj nachylenia przechyłki). Takie samo przechyłka jest dla pierwszego elementu w lewo, czyli element "LinkSlopeToSurface" powinien być przedłużeniem elementu go poprzedzającego, a wychodzi tak jak z na tym przekroju (lewa strona kolor żółty):

Obrazek


Spodziewałem się, że zaznaczony fragment będzie kontynuacją spodku 3%, aż do skarpy, a tu niespodzianka jest 3%, ale do góry.

Gdzie popełniam błąd (wydaje mi się jednak, że dobrze określiłem wszystkie parametry) :? .

Proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję.
:D
_Omega_
Posty: 8
Rejestracja: 20 paź 2016, 09:31

Re: Problem z zespołami i przechyłką.

Post autor: _Omega_ »

Jeszcze dobrze nie zacząłem, a już wpadka (obrazki się źle podłączyły).
Więc jeszcze raz



Szanowni Forumowicza,

praktyka z teorią spotkała się - nic nie działa i nie wiadomo dlaczego :x .
Otóż zbudowałem ZESPÓŁ jak na załączonym obrazku

Obrazek

i aby skrócić opis problemu posłużę się tylko ostatnim elementem z lewej strony tzn. PołączNachlenieZPowierzchnią (Subassembly.LinkSlopeToSurface).


Parametry dla tego elementu wyglądają jak na tym obrazku:

Obrazek

Wartość nachylenia, określona jest w PRZECHYŁKACH w kolumnie "Lewy zewnętrzny pas ruchu" (Użyj nachylenia przechyłki). Takie samo przechyłka jest dla pierwszego elementu w lewo, czyli element "LinkSlopeToSurface" powinien być przedłużeniem elementu go poprzedzającego, a wychodzi tak jak z na tym przekroju (lewa strona kolor żółty):

Obrazek


Spodziewałem się, że zaznaczony fragment będzie kontynuacją spodku 3%, aż do skarpy, a tu niespodzianka jest 3%, ale do góry.

Gdzie popełniam błąd (wydaje mi się jednak, że dobrze określiłem wszystkie parametry) :? .

Proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję.
:D
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: Problem z zespołami i przechyłką.

Post autor: doradora »

masz ustawioną wartość "dodaj łącze w" na wykop i nasyp i w związku z tym, że droga jest pod terenem, to robi w górę (bo jesteś w wykopie)
zmień ustawienie na tylko nasyp i powinno działać
_Omega_
Posty: 8
Rejestracja: 20 paź 2016, 09:31

Re: Problem z zespołami i przechyłką.

Post autor: _Omega_ »

Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź.

Działą, ale tylko z lewej strony.

Taki zabieg spowoduje, że popsuję się strona prawa (z +3% zrobi się -3%, czyli w dół).
Próbowałem: nasyp, wykop, nasyp i wykop.

Jak się poprawi z jednej strony to popsuje z drugiej.
Co w przypadku przejścia kierunku przechyłki z lewej na prawą, powoduje problem nie do pokonania, jak jest dobrze z jednej to źle z drugiej :(

Znalazłem jednak odpowiedź (może nie jest zbyt optymistyczna, ale już wszystko jasne), link jest tu:
http://forums.autodesk.com/t5/autocad-c ... -p/2865430

Wynika z powyższego, że:
najlepiej zmienić tłumaczenie i zamiast NASYP powinno być ZAWSZE W DÓŁ, zamiast WYKOP powinno być ZAWSZE W GÓRE, a NASYP I WYKOP ----> DECYDUJĘ CIVIL3D.
_Omega_
Posty: 8
Rejestracja: 20 paź 2016, 09:31

Re: Problem z zespołami i przechyłką.

Post autor: _Omega_ »

Problem rozwiązałem za pomocą własnego podzespołu z wykorzystaniem "SLOPE TO SURFACE".
ODPOWIEDZ