Etykieta rzędnej na linii trasowana

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Etykieta rzędnej na linii trasowana

Post autor: doradora »

Chciałabym, żeby na etykietach w punktach charakterystycznych lini trasowania (PŁK, KŁK itd.) pojawiały się rzędne wysokościowe z profilu, jak to zrobić?
Potrzebuję rozwiązania zautomatyzowanego, tak aby za pomocą jednego generowania etykiet otrzymać zawsze to samo (dodawanie station equations nie jest odpowiednim rozwiązaniem)
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Re: Etykieta rzędnej na linii trasowana

Post autor: gosc »

Skorzystaj z Tekstu Odniesienia w etykietach PŁK, KŁK. Taki tekst odniesienia wyświetla informacje o innych obiektach (np. o profilu). Potem we właściwościach etykiety można wybrać profil, dla którego etykieta ma wyświetlać dane.
01.PNG
01.PNG (17.82 KiB) Przejrzano 7693 razy
02.PNG
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: Etykieta rzędnej na linii trasowana

Post autor: doradora »

działa, ale nie idealnie, niestety musiałabym wybierać pojedynczo każdą etykietę (klikać każą trzymając ctrl) i jej nadawać niweletę
dodatkowo proces wybierania niwelety bardzo zamula :|
nie da się tego jeszcze bardziej zautomatyzować, wybierać niweletę na etapie dodawania etykiet, a nie później, dla każdej osobno? na rysunku mam bardzo połamane linie trasowania, albo bardzo dużo linii (głównie drogi wewnętrzne, parkingi)
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Re: Etykieta rzędnej na linii trasowana

Post autor: gosc »

A jednokrotne kliknięcie w etykietę (bez CTRL)? To przecież zaznacza całą grupę etykiet z linii trasowania:
etykiety.PNG
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: Etykieta rzędnej na linii trasowana

Post autor: doradora »

Tak, ale w takim przypadku w oknie właściwości nie mogę wybrać niwelety do odniesienia

W załączniku co widzę we właściwościach gdy zaznaczę jedną etykietę (lub kila z ctrl), a co gdy zaznaczę grupę.
Nie wiem dlaczego u mnie przy grupie nie ma Obiektów odniesienia, może to kwestia starości civila? mam 2012 :?
Załączniki
Etykiety.png
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Re: Etykieta rzędnej na linii trasowana

Post autor: gosc »

doradora pisze:może to kwestia starości civila? mam 2012
Może.... W 2016 i 2017 profil wybiera się bez problemów dla całej grupy etykiet
ODPOWIEDZ