Widok profilu podłużnego - przecinające się drogi

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
kubek8lol
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2016, 15:01

Widok profilu podłużnego - przecinające się drogi

Post autor: kubek8lol »

Witam,
wykonuję projekt węzła drogowego, gdzie krzyżują się dwie drogi główne. Mam zdefiniowaną powierzchnię terenu, linie trasowania osi oraz korytarze dróg. Następnie tworzę widok profilu dla jednej z dróg. I tu moje pytanie, co należy zrobić, żeby na tym profilu, oprócz profilu terenu, pojawił się jeszcze przekrój drogi krzyżującej się? Chodzi mi o sytuację jak na zdjęciu.
Załączniki
krzyzujace sie.PNG
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: Widok profilu podłużnego - przecinające się drogi

Post autor: doradora »

musisz do profilu dodać powierzchnię tej prostopadłej drogi (wygenerowanej z korytarza)
w identyczny sposób jak powierzchnię terenu
kubek8lol
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2016, 15:01

Re: Widok profilu podłużnego - przecinające się drogi

Post autor: kubek8lol »

Ok, jak tak robię to faktycznie dodaje mi przekrój tej prostopadłej drogi ale równo na powierzchni terenu. A jeśli te drogi przecinają się na różnych poziomach?
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: Widok profilu podłużnego - przecinające się drogi

Post autor: doradora »

powierzchnia z korytarza powstaje na podstawie korytarza,
korytarz powstaje na podstawie niwelety,

jeśli drogi przecinają się na tym samym poziomie, to znaczy, że niweleta tej prostopadłej jest w tym samym poziomie, nie ma innego wyjścia
"pociągnij" niweletę drogi prostopadłej w miejscu krzyżowania tak aby spadki były nienormatywne, zrób jej "pik" i przebuduj wszystkie korytarze
wtedy powinno być widać różnicę na profilu

jeśli na profilu nic się nie zmieni, to znaczy, że korytarz drogi poprzecznej jest źle zrobiony (np. ściga rzędne z terenu, a nie z niwelety)
ODPOWIEDZ