Porównanie elementów

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

Michal1975
Posty: 60
Rejestracja: 12 maja 2017, 12:22

Porównanie elementów

Post autor: Michal1975 »

Witam
Czy w Advance Steel jest jakiś mechanizm, który pozwala wychwycić i pokazać różnice pomiędzy dwoma teoretycznie jednakowym i elementami wysyłkowymi??? Mam teoretycznie dwa identyczne słupy, które po numeracji otrzymują różnenumery el. wysyłkowych. Jak wyszukać różnice pomiędzy takimi elementami??? Jak sobie z tym radzić??? Będę wdzięczny za podzielenie się Waszymi sposobami.
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Porównanie elementów

Post autor: JerzyCP »

Nie ma jednego prostego mechanizmu, który wykryje różnice w dwóch na pierwszy rzut oka identycznych EW - ale są różne sposoby żeby do tego dojść.
W którymś z wątków podawałem linka do filmiku na Youtube w j. rosyjskim, w którym autor pokazywał różne sposoby wykrywania różnic itp.
Jak jego nie znajdziesz, to jutro go odszukam i podam w następnej odpowiedzi.

Póki co... to bym zajrzał do Przeglądarki Modelu i porównał oba EW pod kątem różnic w Elementach Pozycji.
Różnice, które możesz tam np. wykryć to:
1. Materiał.
2. Powłoka.
3. Wymiary geometryczne.
4. Funkcja.

Inne róznice to np. podwójne otwory (nakładające sie obróbki) czy usytuowanie EP na EW (np. minimalne różnice rzędu [mm]) - tu już trzeba więcej finezji żeby je wykryć.

Jurek
pawel1991
Posty: 58
Rejestracja: 09 lut 2018, 18:42

Re: Porównanie elementów

Post autor: pawel1991 »

Jest funkcja "Różnice między dwoma obiektami w "Wyniki pracy"=>"Numery pozycji".
Deleted User 10275

Re: Porównanie elementów

Post autor: Deleted User 10275 »

Tak, jest taka opcja ale szczerze ona nic nie wnosi. Nic Ci nie powie. Pokaże tylko komunikat, że jest różnica w geometrii lub, że nie znaleziono różnic.

Tak więc to jest to o czym napisał powyżej Jurek. Jeśli ta opcja znajdzie różnice to i tak dalej musisz szukać sam dokładnie co i jak. Może to być rząd śrub przesuniętych o 1 mm, może być obróbka przesunięta, mogą być śruby zwykłe w drugim inne, itd. Niby opcja jest ale dużo nie wnosi.
Michal1975
Posty: 60
Rejestracja: 12 maja 2017, 12:22

Re: Porównanie elementów

Post autor: Michal1975 »

Pozostaje czekać na rosyjski filmik.....
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Porównanie elementów

Post autor: JerzyCP »

Witam,

Obiecany link do filmiku w j. rosyjskim "Advance Steel FAQ 2016 Why assemblyes different?":
https://www.youtube.com/watch?v=TFG822d43LI&t=

Przy okazji inny filmik w j. rosyjskim o podobnej tematyce "Advance Steel FAQ Как обнаружить ошибочный сварной шов?":
https://www.youtube.com/watch?v=5FPrLUubqfU&t=

Jurek
hakai
Posty: 41
Rejestracja: 22 lut 2018, 08:45

Re: Porównanie elementów

Post autor: hakai »

@up wiesz Jurek jak ustawić takie tło na rysunku jak ma ten Rosjanin?
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Porównanie elementów

Post autor: JerzyCP »

hakai pisze: 20 lip 2018, 11:12 @up wiesz Jurek jak ustawić takie tło na rysunku jak ma ten Rosjanin?
Np.:
https://www.youtube.com/watch?v=LnHakP6Wmw0

Samo tło... to komenda _background

Jurek
Deleted User 10275

Re: Porównanie elementów

Post autor: Deleted User 10275 »

hakai pisze: 20 lip 2018, 11:12 @up wiesz Jurek jak ustawić takie tło na rysunku jak ma ten Rosjanin?
O jakim tle mówisz? Z ciekawości sam podpytam? Na którym filmie, i w którym momencie jest widoczne? Podaj czas i film. Chodzi Ci o niebieskie tło w modelu?
hakai
Posty: 41
Rejestracja: 22 lut 2018, 08:45

Re: Porównanie elementów

Post autor: hakai »

Tak mam na myśli to niebieskie tło nie widziałem nigdy tego w ustawieniach ale komenda od Jurka pomogła :D
hakai
Posty: 41
Rejestracja: 22 lut 2018, 08:45

Re: Porównanie elementów

Post autor: hakai »

Co do tematu jeśli wiem na pewno, że dane elementy muszą być takie same a mają inne numery kopiuję te dwa elementy wysyłkowe do nowego rysunku nakładam je na siebie komendą 3dwyrównaj, zmieniam kolor jednego z nich żeby było łatwo je odróżnić od siebie i porównuję, proste rozwiązanie i działa:D oczywiście robię to po porównaniu pozycji zawartych w elementach wysyłkowych w przeglądarce modelu, zazwyczaj wtedy coś jest przesunięte o kilka milimetrów.
rafaoo
Posty: 5
Rejestracja: 07 wrz 2018, 19:16

Re: Porównanie elementów

Post autor: rafaoo »

Witam
Mam taki problem że gdy kopiuje elementy wysyłkowe np 10 razy czy 20 czy 50 część z nich po numeracji dostaje różne numery wysyłkowe a część takie jak element główny a numery pozycji są jednakowe przy wszystkich, zmienia się tylko numeracja wysyłkowa. Czy może ktoś wie dlaczego tak się dzieje?
ODPOWIEDZ