Wymiarowanie

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

Michal1975
Posty: 60
Rejestracja: 12 maja 2017, 12:22

Wymiarowanie

Post autor: Michal1975 »

Witam

Na co zwrócić uwagę podczas wprowadzania wymiarów na rysunkach. Pytam pod kątem kasowania NIEKTÓRYCH WYMIARÓW przez program podczas aktualizacji rysunków. Zastanawiam się jakim kluczem program kieruje się kasując wymiary. Przykład: zmieniłem numer el. wysyłkowego nie zmieniając w ogóle położenia, geometrii i wymiarów elementów. Po aktualizacji program "wyrzucił" część moich wymiarów. Co ciekawe program skasował pojedyncze wymiary w zdefiniowanych ciągach wymiarowych. Nie wiem na co zwrócić uwagę wymiarując rysunki żeby nie dochodziło do takich sytuacji. Jakie są Wasze obserwacje, czego unikać, na co zwracać uwagę???
hakai
Posty: 41
Rejestracja: 22 lut 2018, 08:45

Re: Wymiarowanie

Post autor: hakai »

Jakiej wersji programu używasz? Przyznam, że kasowanie wymiarów po aktualizacji zdarzało się bardzo rzadko bądź wcale. Najczęstszym problemem było przesunięcie linii wymiarowych w inne miejsca ale wydaje się, że to poprawili w wersji 2019 bo prawie to już nie występuje
Michal1975
Posty: 60
Rejestracja: 12 maja 2017, 12:22

Re: Wymiarowanie

Post autor: Michal1975 »

Pracuję na wersji 2016. Problem dotyczy wymiarowania definiowanego przeze mnie np: na rys. zestawczych. Moż są jakieś reguły, które mówią co zaznaczać, jakich punktów zaczepiania unikać itd...
ODPOWIEDZ