Poziom +/-0.00

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

Michal1975
Posty: 60
Rejestracja: 12 maja 2017, 12:22

Poziom +/-0.00

Post autor: Michal1975 »

Witam

Czy można zmienić rzędną poziomu porównawczego +/-0.00 w globalnym układzie współrzędnych tak żeby program dopasował wysokości w zdefiniowanych już w projekcie rzędnych wysokościowych??? Próbowałem przesunąć dedykowana do tego komendą AS o wskazaną wartość "Z" model budynku ale niestety część połaczeń się "posypala". Będę wdzięczny za pomoc.
Deleted User 10275

Re: Poziom +/-0.00

Post autor: Deleted User 10275 »

Nie wiem czy dobrze Ciebie zrozumiałem. Chodzi Ci o różne rzędne na różnych wysokościach?

Obrazek

Edytować rzędne można jak się chce. Jak widać słup pierwszy i drugi jest tej samej długości tylko o innych rzędnych wg tego co jest nam potrzebne.

Dwa pozostałe słupy zostały skopiowane z pierwszych i ręcznie skrócone. Jak widać również można ustawić rzędne dowolnie od potrzeb. Trzeba pamiętać, że rzędne są wstawiane na podstawie układu globalnego. Jeśli zmienisz rzędne najniższe, podstawowe czyli 0,00 dopiero dodawaj pozostałe. Inaczej jak będziesz chciał je zaktualizować a zmienisz poziom 0,00 to nie zadziała to.
Jednym słowem ustawiasz poziom 0,00 i lecisz w górę bądź w dół. Jeśli rzędna Ci nie odpowiada zmieniasz ją ręcznie w zakładce globalny na wysokości (z). Jest to wysokość rzędnej na danym pręcie.
Z tego co wiem nie ma możliwości aktualizacji rzędnych po zmianie poziomu 0,00.
ODPOWIEDZ