Dobór laptopa

Na tym forum wymieniamy informacje na temat komputerów i ich zachowania w zetknięciu z Revit. Być może uda się wyłonić optymalną konfigurację.

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2015, 10:50

Dobór laptopa

Post autor: początkujący »

Jestem tutaj nowy, nie znalazłem powitalni. Ze względu na wymagania co raz to nowszych wersji revita mój komputer nie ogarnia już Revit 2012.
Jakieś wytyczne na stronie twórcy programu znajdują się, kierując się parametrami teoretycznie wystarczającymi na R2015, nowy laptop zgłupiał przy tworzeniu schodów. Najprawdopodobniej przyczyną jest kiepska grafika i mało ramu. Pozostaje znaleźć coś bardziej optymalnego, coś co nie zacznie się nadmiernie ociągać. Mógł by mi ktoś pomóc w tej kwestii?
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2015, 10:50

Re: Dobór laptopa

Post autor: początkujący »

problem zasadniczy - grafika i procesor.
dzięki za pomoc
szowski
Posty: 33
Rejestracja: 02 lis 2015, 23:35

Re: Dobór laptopa

Post autor: szowski »

Hej, Myśle, że musisz określić ile możesz wydać i czy ma to być PC czy laptop
Awatar użytkownika
zubrzyk
Posty: 146
Rejestracja: 05 lis 2008, 16:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:

Re: Dobór laptopa

Post autor: zubrzyk »

Według mojej wiedzy potrzebujesz max RAM'u, najlepiej dysk SSD (systemowy) oraz na przykład procesor i7, który ma w sobie zintegrowaną grafę. albo celeron + dodatkowo Quadro 600 (na allegro jakieś 300- 500 PLN).
Taka konfiguracja spokojnie wystarcza.
Pozdrawiam
Maciek
architk
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2016, 12:50

Re: Dobór laptopa

Post autor: architk »

Raczej Intel i7 nie jest dobrym wyborem - koszta. Lepiej kupić model i5 i lepszą grafkę. Pamiętaj także, żeby RAM'y miały wysokie taktowanie ;)
adamoantos
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2018, 10:26
Kontaktowanie:

Re: Dobór laptopa

Post autor: adamoantos »

a taki na lata co wytrzyma długo? teraz to coraz gorsze jakości jak z telefonami...
pierścionki zaręczynowe https://bigdiamond.pl
sosene
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2018, 14:11

Re: Dobór laptopa

Post autor: sosene »

Czy ktos może polecić mi jakieś konkretne modele laptopa do Revita w zakresie 3-4tys zł?
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Re: Dobór laptopa

Post autor: Marek K »

W tej kwocie kupisz niezłą stację roboczą mobilną po leasingową. podmienisz dysk na ssd i powinno śmigać. Uważam, że lepszy poleasingowy dobrej firmy niż jakiś zwykły, przeciętny nowy. Nie uprawiając reklamy - wspominam tylko - kupiłem taki jak również stacjonarny w Cebit bis z Wrocławia i nie narzekam. Oczywiśći takich firm jest wiele - ta firma przypadkowo kiedyś mi się nawinęła, sprawdziłem ofertę i kupiłem.
Marek_K
ODPOWIEDZ