Utworzenie Banku Rodzin i zdetalizowanie ich cen

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, slaw, Artur Owczarek, Slavco, Andrzejj, marcinm

ODPOWIEDZ
MagdalenaPedyna
Posty: 21
Rejestracja: 12 kwie 2017, 19:59

Utworzenie Banku Rodzin i zdetalizowanie ich cen

Post autor: MagdalenaPedyna »

Witam,

na wstepie- nie wiem konkretnie do ktorego forum sie ten Temat liczy- a mianowicie- jak ustawic w Revit , ceny poszczegolnych Rodzin, zeby w koncowym efekcie ZAWSZE i za KAZDYM RAZEM byly te ceny widoczne? :roll: :roll: :roll:

dla wyklerowania :
w oknie, zmien ustawienia, mozna wpisac w ID Koszt Rodziny, ale czy na prawde musze to robic przy kazdym nowym Projekcie?

Nie da sie tego RAZ USTAWIC i aktualizowac raz na jakis czas cene? tak zeby przy tworzeniu listy Elementow Budowlanych sie ZA KAZDYM razem ona wyswietlala?

prosze o pomoc

pozdrawiam
Magdalena
Awatar użytkownika
Artur Owczarek
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2019, 08:34

Re: Utworzenie Banku Rodzin i zdetalizowanie ich cen

Post autor: Artur Owczarek »

Pani Magdaleno,

To wszystko kwestia stworzenia własnej biblioteki rodzin. Jeśli chodzi o okno, to jest to tzw. rodzina wczytywalna, czyli można taką rodzinę zapisać do oddzielnego pliku z rozszerzeniem .rfa i z takich plików tworzyć bibliotekę (czyli zwyczajnie foldery z plikami na dysku), z której będziemy korzystać. Podczas tworzenia nowego projektu, należy takie okno wczytać właśnie z tej biblioteki zamiast z domyślnej od Autodesku.

Można też oczywiście stworzyć kopię tej domyślnej biblioteki i edytować poszczególne rodziny wypełniając parametr dot. kosztu.

W przypadku rodzin systemowych, czyli np. ścian, stropów i dachów, wygląda to inaczej, ponieważ nie da się ich zapisać do oddzielnego pliku - ich definicje znajdują się w pliku projektu (.rvt). Należy albo stworzyć nowy szablon projektu, gdzie takie elementy wprowadzimy lub można je przenieść z innego pliku projektu za pomocą narzędzia "Przenieś standardy projektu" z zakładki "Zarządzaj" na wstążce.

Pozdrawiam
ArturO
ODPOWIEDZ