Style kreskowania

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
banaczek28
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2007, 00:28
Lokalizacja: pomorskie

Style kreskowania

Post autor: banaczek28 »

Chciałbym zrobić swój styl kreskowania w INVENTORZE 10. Myślałem że program korzysta z tego samego pliku co auto-cad (acad.pat lub acadiso.pat)ale tu spotkało mnie wielkie rozczarowanie które jest dla mnie niewiadomą. Najprawdopodobnie to nie z tych plików czerpie INVENTOR style kreskowania, a więc skąd?
Włodzimierz Dżygadło
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Włodzimierz Dżygadło »

Witam,
Niestety, nie ma na chwilę obecną możliwości tworzenia własnych szablonów kreskowania dla środowiska IDW, jak to jest możliwe w programie AutoCAD. Pliki szablonów kreskowania, które są kopiowane podczas instalacji Inventor'a , służą tylko do konwersji plików DWG do środowiska Inventora
banaczek28
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2007, 00:28
Lokalizacja: pomorskie

kreskowanie

Post autor: banaczek28 »

Dzięki za odpowiedź, ale mnie interesuje plik INVENTORA w którym można dopisać własne style kreskowania.
Włodzimierz Dżygadło
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Włodzimierz Dżygadło »

Witam,
Rozumiem Pana, ale poprzednia odpowiedz właśnie tego dotyczyła. Nie można obecnie definiować własnych szablonów kreskowania w plikach rysunkowych (IDW) programu Inventor.
banaczek28
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2007, 00:28
Lokalizacja: pomorskie

Style kreskowania

Post autor: banaczek28 »

Czyli rozumiem, że program INVENTOR jest martwy jak łacina, hm to dziwne że w takim programie nie mogę sobie robić własnych stylów, w takim razie skąd wzięły się te STYLE które są już w progamie, na pewno zostały przez kogoś ludzką reką stworzone więc w dalszym ciągu zadaje to samo pytanie JAKI TO PLIK? widzę że Pan zna odpowiedź ale nie rozumiem dlaczego robi się z tego taką tajemnice?
banaczek28
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2007, 00:28
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: banaczek28 »

No i cóż mija dokładnie miesiąc od postawionego pytania i praktycznie nie doczekałem się odpowiedzi, szkoda że w tym programie nie można zrobić tak banalnej wydawać by się mogło sprawy, dochodzę do jednego wniosku, że mimo wszystko Auto-Cad jest bardziej dopracowanym programem co nie znaczy że nie ma wad, czekam więc dalej może wreszcie Panowie z Procada wezmą sobie ten problem do serca i jakoś pomogą????
Włodzimierz Dżygadło
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Włodzimierz Dżygadło »

Szanowny Panie,

Jeszcze raz odpowiadam, że NIE MA możliwości definiowania swojego własnego, nowego, unikatowego, wspaniałego kreskowania w środowisku Autodesk Inventor (na dzień dzisiejszy). Obecnie (wersja 2008) istnieje możliwość tworzenia dokumentacji płaskiej modelu Invenora bezpośrednio w pliku DWG, co daje nam możliwość dowolnego kreskowania używając "starego dobrego" AutoCADa bez utraty połączenia z modelem utworzonym w Invetorze.
banaczek28
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2007, 00:28
Lokalizacja: pomorskie

style krskowania

Post autor: banaczek28 »

Dzięki za miłą odpowiedź, ale ten temat spędza mi sen z oczów, dlatego postawie pytanie w innym styly, " a może któryś z Panów z procad taki styl może stworzyć?".
Awatar użytkownika
el_joseppo
Posty: 97
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:32
Lokalizacja: W-wa

Post autor: el_joseppo »

Jakieś zmiany jeśli chodzi o kreskowanie? Można wreszcie poprawnie zakreskować szkło? Znalazłem kreskowania "Drewno", "Gleba", "Żwir" ale nie mogę znaleźć wśród nich takiego którym można by zakreskować soczewkę..
ODPOWIEDZ