dach mansardowy

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Jacuanis
Posty: 29
Rejestracja: 29 cze 2018, 11:55

dach mansardowy

Post autor: Jacuanis »

Jak wykonstruować dach mansardowy zwłaszcza w miejscu załamań (obszar w chmurze)?
Załączniki
mansard roof.jpg
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: dach mansardowy

Post autor: AndrzejZ »

Drogi na skróty raczej nie ma. Jednym dachem się raczej nie uda.
Widzę dwie drogi (ale ne widząc całości projektu trudno doradzić cokolwiek):
- rzeźbisz dwa dachy, zewnętrzny i wewnętrzny i na przekrojach "dośpiewujesz" resztę pamiętając że drukujesz w 1:50
- rzeźbisz więcej dachów by było bardziej "prawdziwie" i na przekrojach mniej roboty.
Jedna i druga metoda pracochłonna, która lepsza - nie wiem. Znasz projekt, pokombinuj i zdecyduj.
Jacuanis
Posty: 29
Rejestracja: 29 cze 2018, 11:55

Re: dach mansardowy

Post autor: Jacuanis »

Ok, dzięki za podpowiedż . Spróbowałbym 2 sposób ale nie załapuję ile np. dachów powinienem zatem zrobić?
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: dach mansardowy

Post autor: AndrzejZ »

Byłem na skiturach :-D
Dachów tyle ile występuje, ile potrzebujesz, zależnie od kąta dachu i występujących warstw. Jak warstwa wewnętrzna ma inny kąt od zewnętrznej to w danym miejscu dwa. Dach możesz tworzyć na podstawie obrysu lub wg profilu. Trzeba pokombinować.
Jacuanis
Posty: 29
Rejestracja: 29 cze 2018, 11:55

Re: dach mansardowy

Post autor: Jacuanis »

Spróbowałem cały dach poprzez kikla dachów za pomocą footprint ale połacie ich nie łaczą się prawidłowo i nie wiem czy można tu cos zaradzić ?
Czy mógłbys rozwinac swoje 2 sugestie tzn. przy pomocy jakiego narzędzia tworzyć w 1 i 2 propozycji ?
Załączniki
roof2.JPG
Jacuanis
Posty: 29
Rejestracja: 29 cze 2018, 11:55

Re: dach mansardowy

Post autor: Jacuanis »

Spróbowałem tym sposobem zalecanym przez ciebie czyli dach zewnętrzny i wewnętrzny .I o ile na elewacjach można powiedzieć jest ok za wyjątkiem tego ,że trzeba dodać wiatrownice pochyłe dla ujednolicenia grubosci to na przekroju nie wyglada to za dobre -te dziwne połączenia -jak to poprawić?
Załączniki
roof3.JPG
akor
Posty: 58
Rejestracja: 07 lis 2016, 21:44

Re: dach mansardowy

Post autor: akor »

Naszkicuj dokładnie i opublikuj rysunek, w którym połączenie będzie takie jakie chcesz żeby było.
akor
Jacuanis
Posty: 29
Rejestracja: 29 cze 2018, 11:55

Re: dach mansardowy

Post autor: Jacuanis »

Dzięki ,
Na modelu i na elewacjach tak stworzony mój dach wygląda ok ale na przekroju już nie .Przede wszystkim ten poziomy sufit nie może byc robiony dachem bo to tylko płyta OSB i od spodu profile stal+płyta g-k . Chcę zrobić model dachu w taki spodób ażeby można było z tego wygenerować w miarę poprawny konstrukcyjnie dach.
Załączniki
roof2bis.jpg
ODPOWIEDZ