podczytanie szablonu do rysunku

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
sm
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2007, 14:11
Lokalizacja: katowice
Kontaktowanie:

podczytanie szablonu do rysunku

Post autor: sm »

Witam, mam taki problem... zrobiłam korytarz dla mojej drogi i skrzyżowania podczas tworzenia zespołów dróg korzystałam z szablonów standardowych, jednak teraz otrzymałam szablon z polskimi kodami i nie wiem jak można podczytać nowy szablon do wcześniej zrobionego rysunku? Próbowałam tak, że otwarłam rysunek ze starym szablonem i nowy rysunek już z nowym szablonem i mając otwarte dwa okna przeciągnełam poprostu stary rysunek do nowego okna, troche opisy się zmieniły , ale to jest do poprawienia , chodzi mi o merytoryczną poprawność takiego sposobu wczytania nowego szablonu , może jest inny , prostszy???? Będę wdzieczna za pomoc :)
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Post autor: gosc »

chyba nie ma innej metody niz skopiowanie wszystkich obiektow do nowego rysunku z żądanym szablonem. czyli chyba dobrze zrobiłaś :-) mozesz jeszcze spróbować do czystego rysunku z nowym szablonem wstawić blok -> następnie wybrać rysunek dwg (blok) z dysku i wstawić do czystego rysunku. efekt praktycznie taki sam, ale możesz zachować dotychczasowy układ współrzędnych :-)
omega
Posty: 41
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:53

Post autor: omega »

Musiz zrobić tak:
Muszą być dwa otwarte rysunki - tak jak zrobiłeś - aktywny (widoczny) rysunek musi być ten gdzie masz projekt. W bocznym menu narzędzi musisz wybrać menu ustawień rysunku z poprawnymi (wstawianymi) szablonami. Rozwijasz odpowiednie elementy do których chcesz zmieniać style w twoim projekcie, (np: linia trasowania-style lini trasowania) i poprostu przeciągasz je myszką na Twój projekt i tak musisz robić ze wszystkimi stylami które chcesz pomieniać.
No chyba że chcesz podmienić tak aby Twój projekt miał dokładnie takie same i wszystkie style jak rysunek wzorcowy (z wzorcowymi szablonami-stylami). To nic prostrzego - jak masz dwa otwarte rysunki to zaznacz swój projekt po przez zaznaczenie oknem (myszką) wciśnij z klawiatury(ctrl+c), następnie przejdź do rysunku wzorcowego i tam w w menu u góry (Edycja) + (wklej z orginalnymi wspórzędnymi). Musisz pamiętać żeby mieć włączony LUW globalny.
To wszystyko :)
Pozwodzenia
Omega

P.S. Napisz czy ci się udało.
daro
ODPOWIEDZ