wiele procvesorów i Civil

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
DROGMAT
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2007, 19:17
Lokalizacja: Chełm

wiele procvesorów i Civil

Post autor: DROGMAT »

Czy Civil wykorzystuje wieloprocesorowość czy raczej nie.

kwestja odnosi się czy lepiej wybrać sprzet z mocnym P4 czy z core duo
edit
Posty: 102
Rejestracja: 02 gru 2006, 12:17

Post autor: edit »

Podobno Civil nie wykorzystuje wieloprocesorowość.
Tak jest przynajmniej w v. 2007.
Ja mam Pentium D 3,4G i 4 G RAM'u i chodzi dobrze.
Jesko
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2007, 16:50
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Jesko »

C3D 2008 też chyba nie wykorzystuje bo kiedy się coś w nim robi i "zmusi" się go do wysiłku to pokazuje wykorzystanie procesora w 50%. Być może po zainstalowaniu Windows Vista będzie to inaczej wyglądało. Są też podobno jakieś poprawki do XP dzięki którym pracuje się na dwóch rdzeniach (poprawka nr 72 - chyba).
Nie wszystko zależy tu jednak od sprzętu - moim zdaniem decydującym jest tu program i to jak został napisany...
jetron
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2007, 17:04
Lokalizacja: krk

Post autor: jetron »

Tak delikatnie sie wtrace...

Duze znaczenie ma tez system, tez zaobserwowalem wykorzystanie 50% procesorow - jednakze ja pracowalem/pracuje na wersji 2006.
Najgorsze jest to ze sam system jest tez winien.

Zla wiadomosc tez dla posiadaczy duzych ilosci pamieci RAM.
Windows XP 32-bitowy pozwala tylko na wykorzystanie 1GB ramu dla jednego procesu - dokladNIE 2GB pamieci (1GB fizycznej + 1GB swapu) - to jest udreka. Sam wielokrotnie mialem sytuacje ze zostawialem kompa na 15minut wracam a tu zwis totalny albo blad bo zachcialo mi generowac teren z punktow. Okazalo sie ze problemem jest wlasnie pamiec.

pozdrawiam.
jetron
Jesko
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2007, 16:50
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Jesko »

Słyszałem też opinię, że Civil 2006 sprawuje się lepiej niż 2007, który jest chyba jakimś niewypałem.
Mam wrażenie, że 2008 jest również nieco lepszy od 2007 i czekam na niego z niecierpliwością - ma być w lipcu gotowy.
ODPOWIEDZ