podzespoły branży kolejowej

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
darion
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2007, 21:49
Lokalizacja: Krosno/Kraków

podzespoły branży kolejowej

Post autor: darion »

Czy dysponuje ktoś podzespołami z branży kolejowej??? Jeśli tak, to czy jest mi w stanie udostępnić??? No i pytanie do Autodeska bardziej, kiedy będą podzespoły z tej branży w Civilu???
arab
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2007, 11:50
Lokalizacja: Krosno/Swidnik

Post autor: arab »

elo

niestety musisz sam sobie narysowac odpowiedni przekroj z podstawowych elementow - nie spotkalem sie z gotowym przekrojem (nie liczac tego 1 w pakiecie podstawowym)

nie jest to takie skomplikowane

pzdr
darion
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2007, 21:49
Lokalizacja: Krosno/Kraków

Re

Post autor: darion »

Dzieki za odpowiedz...ale mam jeszcze prosbe, moglbys cos wiecej na temat tworzenia podzespolow napisac. Akurat w tym jestem laikiem. Z gory dzieki
arab
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2007, 11:50
Lokalizacja: Krosno/Swidnik

Post autor: arab »

oki - sproboje
na wstepie - tez sie uwazam za osobe uczaca sie podstaw Civila

Wiadomo ogolnie ze trzeba utworzyc punkt bazowy zespolu do ktorego dolaczamy podzespoly - kompletne lub skladajace sie z elementow jak to programisci nazwali "metrycznych ogolnych".

Mozna tez narysowac sobie jakis ksztalt polilinia i zniego zrobic podzespol przypisujac kod/-y (pod indywidualna nazwa) ktore sa brane pod uwage - tzn. w dalszych etapach - konstrukcji korytarza i poprzeczek - program wie (lub jesli blednie to zrobimy to nie wie:) czy to jest krawedz torowiska czy tez innego elementu.

Kiedys zepsolem sobie szablon rysunku kasujac wyswietlanie warstw z tymi koleczkami - punktami uchwytu (kodami) - a przeciez sa niedrukowane za to bardzo istotne - przestrzegam przed tym!

Ostatnio tworzylem odsuniecie zespolu - jest to zespol powiazany z zepolem glownym - mozna podczepic pod niego oddzielny profil. Dwa oddzielne profile - drogi i rowu - oba istotne i niezalezne od siebie. Mialem z tym ogromne problemy - korytarz sie buduje ok natomiast poprzeczki nie chcial mi poprawnie rysowac... Do tej pory nie wiem gdzie popelnilem blad.

W sumie nie wiem czy odpowiedzialem dobrze na Twoja prosbe
Jakbys zadal bardziej konkretne pytanie - najlepiej na przykladzie - bardziej bym sie postaral :D

Pzdr dla ziomala z Krosna
ODPOWIEDZ