Problem z przekrojami i robotami ziemnymi

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
strzyzyk
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2007, 11:58

Problem z przekrojami i robotami ziemnymi

Post autor: strzyzyk »

Witam
Mam nastepujacy problem z którym nie moge sobie poradzic:

Otóz mam wygenerowane powierzchnie na podstawie korytarza - gorna i dolna (odniesienia), do nich obwiednie. Nastepnie linie próbkowania i robie przekroje poprzeczne. I tu problem jest taki ze przy obliczaniu robot ziemnych program widzi tylko powierzchnie terenu a tych zrobionych na podstawie korytarza nie widzi. I podobnie nie moge stworzyc pasm z wysokosciami dla korony drogi w przekrojach no nie widzi mi tych pow. z korytarza:/
Moze ktos wie w czym moze tkwic problem?? (a powierzchnie te sa normalnie widziane w obszarze narzedzi tak jak teren i niby jest wszystko ok)
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Post autor: gosc »

A zaznaczyłeś przy tworzeniu linii próbkowania opcję "próbkowania" tych dwóch powierzchni z korytarza? jeżeli te powierzchnie nie zostały zaznaczone to nie pojawią się na przekrojach poprzecznych. Ewentualnie można to uzupełnić we właściowosciach grupy linii próbnych - jest tam opcja "próbkuj wiecej źródeł" - można wybrać dodatkowe powierzchnie, których nie ma na przekroju poprzecznym.
strzyzyk
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2007, 11:58

Post autor: strzyzyk »

Ok. O to własnie chodziło. Wielkie dzięki.:D (Teraz tylko pozosała zabawa z pasmami :/)

A przyokazji mam jeszcze jedno pytanko: Mam civila 2008 PL i zapisuje go w 2007. I taki plik przesylam drugiej osobie ktora ma Civila 2007. I ta osoba moze go otworzyc ale nie moze nic edytowac.
Co moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy??
ODPOWIEDZ