Jakie karty grafiki sprawdzają się w Civilu ?

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
Paweł S.
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2006, 11:07

Jakie karty grafiki sprawdzają się w Civilu ?

Post autor: Paweł S. »

Jakie karty sprawdzają się w Civilu ???
Kto może się pochwalić kartą niedrogą taką, żeby na niej Civil/AutoCAD śmigał szybko tzn. bez problemu szybko w 2D operował (przesuwał, szybki scrolling) na kilkunastomegowych rastrach, a jak przyjdzie do pracy w 3D to także żeby grafika nie leżała i kwiczała ???
Czy są jakieś zasady doboru kart, poza tym żeby używać tych sprawdzonych przez Autodesk ?
Czy warto wkładać kasę np w Quadro FX 4500/1500 i cieszyć się jej "profesjonalnością"... inna sprawa czy w Civilu wykorzystywaną...
A może są zwykłe tanie model kart: jakiś Radeon X800 albo Nvida 7300Gt albo ćóś innego, które by poprawnie szybko w 2D robiły z rastrami co potrzeba bez przycinania. Kwestia wizualizacji 3D (to się chyba bardzo rzadko robi więc można zdzierżyć jak się czasami przytnie).
Macie jakieś doświadczenia w poszukiwaniu optymalnej cena/wydajność grafiki jeśli ACAD 2D i rastry to 60% a Civil 3D to 40% czasu pracy ?
Paweł
edit
Posty: 102
Rejestracja: 02 gru 2006, 12:17

Post autor: edit »

Ja pracuję na FX1500 i nie mam kompletnie problemów.
Może to też zaleta Pentium D 3,4 i 4 Gb RAMu, ale wszystko śmiga bardzo ładnie.
Myślę, że warto dożałować na taką kartę. Ja dodatkowo wykorzystuję oba wyjścia na monitor (2 x 19") - bardzo przydatna sprawa - poszerza pole i porządkuje interfejs (na jednym tylko rysunek, na drugim pozostałe okienka).
ODPOWIEDZ