praca ze skarpami - wywalanie programu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
edit
Posty: 102
Rejestracja: 02 gru 2006, 12:17

praca ze skarpami - wywalanie programu

Post autor: edit »

Witam!

Zabrałem się za projektowanie małego stawu i wszystko pieknie ładnie, gdyby nie wywalania programu przy następujących czynnościach:
1. edycja skarpy (zmieniam np pochylenie i "błąd krytyczny")
2. mam nieckę zbiornika i by zrobić niwelację terenu (zbiornik trochę wywyższony ponad teren robiłem następujące podejścia:
- skarpa na zewnątrz zbiornika w postaci rzutu na powierzchnię (lini charakterystycznej) - "błąd krytyczny"
- linia trasowania na krawędzi zbiornika i na granicy działki (chciałem wszystko ponaciągać w poziomie i pionie poprzez budowę "pobocza" z elementów), jednak niestety, gdy tworzę linię trasowania na krawędzi zbiornika, to powierzchnia zbiornika robi niesamowite wygibasy - trudno to nawet opisać. Na dodatek utworzony na bazie tej lini profil wyraźnie odzwierciedla te wygibasy - góry, doliny o amplitudzie ok. 150 m. Co dziwnego to to, że "szybki profil" wychodzi jak ta la la - niestety niego nie można wykorzystać do budowy korytarza naciągniętego w pionie i poziomie do granicy działki.
Zrzuty ekaranu przed linią trasowania i po w załączeniu.

Chyba się za bardzo rozpisałem - nikt nie doczyta! :)
Jednak jeśli ktoś zrozumiał, co mam na myśli i ma jakieś doświadczenia lub może miałby chwilę, by zrobić opisane zabiegi, to stawiam piwo - oczywiście w ilościach maksymalnie wykorzystanych! :)

Acha! Pracuję na wersji 2008...

Pozdrawiam
Mariusz Grześkowiak
Załączniki
Skarpy przed linią trasowania
Skarpy przed linią trasowania
Skarpy po linii trasowania
Skarpy po linii trasowania
arkads
Posty: 47
Rejestracja: 23 lip 2007, 08:58

Post autor: arkads »

Miałem podobny problem z edycją korytarza. Padało mi po kilkadzisiąt razy dziennie. Najpierw proponuje poinstalowanie niezbędnych poporawek http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps ... 8#section2, a potem jesli to nie pomoże usuniecie Acada i ponowne zainstalowanie wraz z poprawkami. Ja sobie dziś zchrzaniłem Acada i musiałem wwywalić go i zrobić reinstal. Zainstalowałem tez niezbędne poprawki i jak na razie chodzi dużo lepiej niż wcześniej. Ani jednego zwisu dziś nie miałem. A wogóle to instalowałem Win i Acada jakieś 2 tygodnietemu od zera. Tak, że nie ma co się przejmować, że nowa instalacja, śmiało wywalać i reinstal.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2007, 08:34 przez arkads, łącznie zmieniany 2 razy.
arkads
Posty: 47
Rejestracja: 23 lip 2007, 08:58

Post autor: arkads »

:arrow:
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2007, 08:31 przez arkads, łącznie zmieniany 1 raz.
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Post autor: gosc »

Linie trasowania i grupy skarpy nie mogą być w jednym "obszarze" - to bardzo ważna rzecz! Chodzi o "Obszar/Miejsce" w strukturze rysunku, jeżeli linia trasowania przecina skarpy i linie charakterystyczne to psuje rzędne ze skarpy i tworzą się opisane "wygibasy"
edit
Posty: 102
Rejestracja: 02 gru 2006, 12:17

Post autor: edit »

Dziękuję za informację.

Jeśli linia trasowania nie może przecinać grupy skarp, to w jaki sposób zrobić profil/przekrój przez grupę skarp?

m.
edit
Posty: 102
Rejestracja: 02 gru 2006, 12:17

Post autor: edit »

Problem rozwiązałem liniami charakterystycznymi.
Od dzisiaj narzędzie skarpy chyba będę wykorzystywał bardzo rzadko - jednak linie charakterystyczne są niezłym narzędziem - poza jednym czego jeszcze nie rozgryzłem tj. czy można utworzyć linię charakterystyczną z profilu?
ODPOWIEDZ