Rzędne w pasmach profilu +dygresja

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
BarteK
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2006, 19:27

Rzędne w pasmach profilu +dygresja

Post autor: BarteK »

Witam

Stworzyłem sobie następujące pasma widoku profilu opisujące rzędne: Teren istniejący; Niweleta drogi; Różnica rzędnych. (Jeśli ktoś jeszcze pamięta Landa to identyczne jak te z arkusza cssoftdesk)
I tu pojawił sie problem z opisem rzędnych istn. terenu przy zmianach pionowych niwelety. Land mial problem z opisem początku i końca łuków pionowych na istn. terenie. Ale Civil go bije, bo nie opisuje rzędnych na wszystkich załamaniach niwelety.

Dygresja nt stylów:
Przypomniała mi sie rozmowa z bardzo sympatycznym panem z łódzkiego Aplikomu podczas prezentacji Civila 3D (ktoś na tym forum juz ich chyba chwalił).
Podczas tej rozmowy otrzymalem zapewnienie ze gdzies w okolicach listopada '05 bedą opracowane style spełniające Polskie Normy. Prace, co ważne, miały być prowadzone pod egidą Autodesku, były podobno mocno zaawansowane. Ogólne przekonywano nas ze program jest dopracowywany bo ma jeszcze duzo błędów i musi spełniać polskie realia projektowe bu przecież Polsce ma być używany.
Niestety na zakup upgradu musielem sie zdecydować do 15 pażdziernika (wiecie pewnie czemu :). Tak sie jednak zlożyło ze przypomniał sobie o mnie równie symatyczny pan z Procadu. Powiem wiecej: był bardziej sympatyczny po miał dużo lepszą cenę. Niestety o opracowywanych stylach już więcej nie słyszałem.
I tak mamy juz maj '06, po nocach walczę ze stylami i przyznam szczerze ze nie zrobilem jeszcze zadnego calego projektu w Civilu. A tu na horyzoncie Civil 2007.

I tu nasuwa mi sie pewna myśl, Ktoś juz ją tu poruszał. Na autodesk, pewnie jak zwykle nie ma co liczyć, wieć może my stwórzmy jakąś stronę (moze wspomoże nas Procad) na której zamieszczlibysmy poszczegolne style i bądźmy szczerzy poprawiali je wpólnie.
No chyba ze jest juz gdzies taki serwer a ja niepotrzebnie mecze nową klawiature ;)

A propos klawiatury... Kiedys pytalem sie o sprzet pod Civila.
No to mam nowy i... boję sie civila 2007. Tak jak pod P4 2,66 z 1,5G ramu (laptop) Land R3 chodził bez zająknięcia, tak pod AMD X2 3800+ z 2G ramu CL2 Civil 3D potrafi sie zamyśleć. Niemniej jednak pracować sie da (na laptopie sie nie dało)
Co do tych 'supermodnych' dual core to powiem, ze poza regenowaniem obrazu drugi rdzeń zajmuje sie wszystkim innym tylko nie Civilem. Szkoda ze w C3D 2007 będzie bez zmian.

Pozdrawiam
barteK
Radosław Wiśniewski
Posty: 30
Rejestracja: 29 gru 2005, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Rzędne w pasmach profilu +dygresja

Post autor: Radosław Wiśniewski »

BarteK pisze:
Dygresja nt stylów:
Przypomniała mi sie rozmowa z bardzo sympatycznym panem z łódzkiego Aplikomu podczas prezentacji Civila 3D (ktoś na tym forum juz ich chyba chwalił).
Podczas tej rozmowy otrzymalem zapewnienie ze gdzies w okolicach listopada '05 bedą opracowane style spełniające Polskie Normy. Prace, co ważne, miały być prowadzone pod egidą Autodesku, były podobno mocno zaawansowane. Ogólne przekonywano nas ze program jest dopracowywany bo ma jeszcze duzo błędów i musi spełniać polskie realia projektowe bu przecież Polsce ma być używany.
Niestety na zakup upgradu musielem sie zdecydować do 15 pażdziernika (wiecie pewnie czemu :). Tak sie jednak zlożyło ze przypomniał sobie o mnie równie symatyczny pan z Procadu. Powiem wiecej: był bardziej sympatyczny po miał dużo lepszą cenę. Niestety o opracowywanych stylach już więcej nie słyszałem.


I tu nasuwa mi sie pewna myśl, Ktoś juz ją tu poruszał. Na autodesk, pewnie jak zwykle nie ma co liczyć, wieć może my stwórzmy jakąś stronę (moze wspomoże nas Procad) na której zamieszczlibysmy poszczegolne style i bądźmy szczerzy poprawiali je wpólnie.
No chyba ze jest juz gdzies taki serwer a ja niepotrzebnie mecze nową klawiature ;)

A propos klawiatury... Kiedys pytalem sie o sprzet pod Civila.
No to mam nowy i... boję sie civila 2007. Tak jak pod P4 2,66 z 1,5G ramu (laptop) Land R3 chodził bez zająknięcia, tak pod AMD X2 3800+ z 2G ramu CL2 Civil 3D potrafi sie zamyśleć. Niemniej jednak pracować sie da (na laptopie sie nie dało)
Co do tych 'supermodnych' dual core to powiem, ze poza regenowaniem obrazu drugi rdzeń zajmuje sie wszystkim innym tylko nie Civilem. Szkoda ze w C3D 2007 będzie bez zmian.

Pozdrawiam
barteK
Prace nad stylami ktore opracowywal Autodesk mocno sie opoznily, w tej chwili style te sa dokladane do nowo zakupionych programow. Do programow zakupionych wczesniej style sa wysylane stopniowo i niedlugo wszyscy uzytkownicy powinni juz je miec.
Jezeli chodzi o wymiane plikow to na forum mozna dodawac zalaczniki do wysylanych postow.
Civil i zaden program ze stajni Autodesku niestety nie wykorzystuje wielowatkowosci (poza chyba 3D Studio) wiec stacje dwuprocesorowe i procesory hypethreading niewiele tu pomagaja.
LORD-M
Posty: 50
Rejestracja: 04 maja 2006, 10:31

Dual core

Post autor: LORD-M »

Jesli chodzi o dual core :arrow: http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps ... ID=3549480

Sprawdzalismy to u nas na jednym kompie, zadzalalo, ale cudow nie ma.
LORD
ODPOWIEDZ