Belki pod katem w przekroju i opinia konstruktorów

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Revit Structure.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Andrzejj, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
pio
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2006, 17:19

Belki pod katem w przekroju i opinia konstruktorów

Post autor: pio »

Witam, potrzebuje pomocy i opini kolegów po fachu (konstruktorów)
--------------------------------------------------------------------------------------
1. W jaki sposób wstawić profil pod kątem w przekroju, chce narysować kratownice w przekroju ale nie udaje mi się.
Po narysowaniu w przekroju oczywiście chce mieć możliwość przesuwania kratownicy w przekroju i rzucie (poziomie).
Oczywiście musi działać wydłużanie, skracanie w przekroju i rzucie.
W tej chwili potrafie wstawić belke na rzucie i na danym poziomie, jest ona przypisane do jakiegoś poziomu.

2. Czy jest jakaś baza profili stalowych polskich.

Po krótkiej pracy dochodze że Revit jest w tej chwili jest bardzo kiepskim programem w porównaniu do innych np. (Xsteel,Bocad, Rcad CBS ). Revit St. wydaje mi się zwykła zabawką ale nie przydatną dla konstruktora.

Jaka jest wasza opinia, potrzebuje rady i opini osób które pracują w R.Structure (konstruktorów a nie handlowców którzy nie mają pojęcia o konstrukcji).
- jak działa w połączeniu z Robotem
- czy zamienia ściany na obciążenia
- czy pozycjonuje sam Revit lub samemu trzeba elementy
- spawdzanie kolizji
- itd.

Pio
motopuchatek
Posty: 14
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:37

Post autor: motopuchatek »

Generalnie najlepiej to poprostu wstawic rzeczywista kratownice na planie wtedy w przekroju bedziesz widzial profil tak jak naprawde wyglada, czyli ze bedzie mial wszystkie pionowe wymiary wydluzone.
Niestety, a przynajmniej ja nie wiem jak, nie da sie w 2D wstawic profilu pod kątem znaczy zeby mial wydluzenia.
Jezeli chcesz wstawic belke pod katem to w wlasciwosciach belki musisz zmienic zamocowanie belki czyli czy powinna byc mocowana od spodu czy od gory a nastepnie zmieniasz offset obu koncow belki jezeli beda one rozne to i belka bedzie pod katem
O bazie profili stalowych poskich nie wiem zawiele ale kiedys szukalem czegos w necie i wydaje mi sie ze natrafilem na takowe
Ja osobiscie uwazam ze jest swietny do robienia rysunkow (ale jezeli maja to bys rysunki zbrojenia to zapomnij jak na mmoj gust i wymogi techniczne rysunki zbrojenia robi beznadziejne) gdyz rysujac w 3D wytyka wszelkie bledy szczegolnie przy tworzeniu przekrojow.
Jezeli chodzi o analize konstrukcji to nawet nie startuje do tego bo nie widze jakos revita w tej roli.

Pozdrowienia
ODPOWIEDZ