dylatacja 5 cm??

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
kordik
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2008, 13:42

dylatacja 5 cm??

Post autor: kordik »

Witam wszystkich
mam problem z zbliżeniem dwóch ścian zwróconych do siebie "czołem" na odległość 5 cm!prze każdej próbie ściany łączą sie w jedną...próbowałem już chyba wszystkiego:) wiec jeśli ktoś poradził sobie z podobnym problemem to proszę o pomoc!zaznaczam ze odcinanie kawałka ściany i usuniecie go nie pomaga:/ teoretycznie można odcinać ścianą o zerowej grubości ale to zakrawa o jakieś nieporozumienie:)

pozdrawiam
Załączniki
dylatacja 5cm .jpg
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

dylatacja zazwyczaj jest czyms wypełniona
kordik
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2008, 13:42

Post autor: kordik »

dylatacja jest tylko przykładem
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

jak na obrazku, spod prawego przycisku klawisza myszy
Załączniki
02.jpg
01.jpg
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
kordik
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2008, 13:42

Post autor: kordik »

dziękuje za wskazówki ale niestety nie poskutkowało :/ w załaczniku widać że dwie sciany tworzą dalej jeden obiekt w sensie nie ma lini(obwiedni) miedzy jednym a drugim czołem...chyba ze w ustawieniach samego revita u mnie jest coś nie tak?pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie:)
Załączniki
przerwa2.jpg
profesjonalne wizualizacje!
www.konmax.digart.pl
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Witam,

Dla pełnej jasności, musisz kliknąć prawym klawiszem na gniazdo ściany, czyli na tę niebieską kropkę i tam zaznacz nie zezwalaj na połączenie. Potem tylko oderwij ścianę i gotowe.

Pozdrawiam.
kordik
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2008, 13:42

Post autor: kordik »

oo teraz to rozumiem:) a brnąc dalej w temat to czy jest możliwe poprowadzenie dylatacji taka jak zaznaczyłem to w załączniku zielonymi kreskami? pozdrawiam i dzięki za pomoc
Załączniki
przerwa4.jpg
profesjonalne wizualizacje!
www.konmax.digart.pl
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

możesz zastosować edycję profilu ciecia - tylko pytanie po co skoro w rzeczywistości nikt tego w ten sposób nie wykona
kordik
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2008, 13:42

Post autor: kordik »

to jest żelbecik wiec chłopakom na budowie będzie wygodniej szalować:)edycja profilu ciecia powiadasz? próbujemy dalej
profesjonalne wizualizacje!
www.konmax.digart.pl
kordik
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2008, 13:42

Post autor: kordik »

pobawiłem sie troszkę z edycja profilu cięcia i napotkałem na dwa problemy-wszystko widać na załączonym obrazku:)
pytanie 1: czy to narzędzie jest widoczne jedynie na rzutach bo widok 3d jakby tego nie interpretował ?
pytanie 2: czy obwiednia na czole ściany warstwowej przy użyciu tego narzędzia traci właściwości linii przekrojowej?

pozdrawiam i dzięki za pomoc:)
Załączniki
przerwa przyklady.jpg
profesjonalne wizualizacje!
www.konmax.digart.pl
ODPOWIEDZ