Jaką kartę graficznę na AGP do komfortowej pracy w Revicie?

Na tym forum wymieniamy informacje na temat komputerów i ich zachowania w zetknięciu z Revit. Być może uda się wyłonić optymalną konfigurację.

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
frank_s
Posty: 48
Rejestracja: 16 wrz 2006, 16:13

Jaką kartę graficznę na AGP do komfortowej pracy w Revicie?

Post autor: frank_s »

Witam serdecznie,
potrzebuję dobrej i doświadczonej rady.
Wczoraj "padła" mi karta nVidia Quadro FX3000 256 RAM na AGP. Awaryjnie mam Quadro FX1100 128 RAM. Myślę jednak, że brakuje jej trochę RAM-u do komfortowej pracy w Revicie.
Czy według Was warto zmieniać kartę na nową np. jakiegoś dobrego Geforce lub ATI FireGL? Czy poszukać używanej i sprawnej Quadro? Niestety karta musi być na AGP. Na razie nie zanoszę się z wymianą całej stacji roboczej aby zyskać port PCI-E (aktualnie HP 8000XW - 2xXEON 2,8GHz, 4 GBRAM, SCSI U320). Potrzebuję Waszej dobrej rady.
Dzięki
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Witam,
Ja na domowym kompie też mam AGP. Używam bardzo rzadkiej w Polsce karty Nvidia GeForce 7800 GTS 3D Cue Club 256MB i muszę powiedzieć że daje radę w połączeniu z Pentium 4,2 Core Duo i 2 GB RAM Patriot parowane fabrycznie. Wszystko na płycie Gygabite. Działa bardzo sprawnie, czasem wydaje mi się że szybciej niż na HP nw8440, którego używam w pracy.
Czy warto zmieniać wszystko tylko dla PCI-E, nie wiem. Wszystko zależy od konfiguracji sprzętowej.
PS. Słyszałem że mają wejść karty AGP x 10 o wydajności zbliżonej do tych na PCI-E. Ale nie miałem okazji przetestować ani przeczytać nigdzie takiego testu.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ