wizualizacja - na pomoc!

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

wizualizacja - na pomoc!

Post autor: mario1275 »

revit 2008 po wykonanym renderingu nie idzie zapisać pliku - eksport nie skutkuje zapisaniem a przy próbie przechwycenia wyskakuje komunikat o błędzie (render.001.jpg was not found)
co ciekawe w oknie z renderingiem można go powiększać - czy wie ktoś co można poradzić, czy ktoś już tak miał ?
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

Ciekawa jestem czy sobie poradziłeś.
Dzisiaj to chyba wpływ księżyca, albo co..

U mnie revit szaleje z renderingiem nowego domu.
Ma dobrze przypisane materiały a np pokazuje wciąż szare wrota garażowe..
Nie dał mi wyrzucić (!) drzew, które notabene z jakiegoś niezrozumiałego powodu zrobiły sie jesienne i za pierniki nie chcą zmienić sie na letnie :cry:

Cegłę wrzucałam juz 5krotnie, tworzyłam nowe materiały..a on wciąż swoje-szary kamień..

Nie wiem, moze to wina tego, że robiąc tę koncepcję wyszłam z innego pliku, zrobiłam mirror chałupy a potem wprowadziłam zmiany..

W każdym razie powolutku przekonuję tego strusia we mnie, że muszę ten projekt wymodelować od zera :cry: :( :evil: :?
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

:) poradziłem sobie, jeszcze raz zapuściłem wizualizacje;) to tak a`propos przekonywania strusia - temat wciąż aktualny - zdarzyło mi się to już drugi raz (poprzednim razem nie mialem przymusu czasowego wiec przeszedlem nad tym do porządku dziennego) i nie mam pojęcia co moze być przyczyną albo gdzie ew. można szukać jakiejś kopii zapasowej - w starym AR3 na autocadzie była funkcja która rendering zapisywała na bieżąco w dodatkowym pliku ale tu tego nie widzę.

Co do materiałów to niestety w revicie jest zbyt wiele miejsc gdzie się przypisuje materiały i potem mogą wychodzić dziwne rzeczy.

swoja droga czy jest możliwosc przenieść plik ze wszystkimi materiałami (i powiązanymi z nim materiałami) na inny komputer? czy trzeba na piechote kopiowac biblioteki i tekstury?
ODPOWIEDZ