Rysowanie detali w revicie

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
chris
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2008, 15:11
Lokalizacja: UK

Rysowanie detali w revicie

Post autor: chris »

Mam takie male pytanka.
1.Czy rysujac detale, szczegoly uzywacie tylko revita czy posilkujecie sie wstawkami robionymi w Autocadzie.
2. Czy rysowanie detali w samym revicie moze byc tak samo szybkie i wydajne jak w Auto Cadzie- kwestia praktyki?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

REVIT ONLY!

P.S. Rysowanie detali w revicie może być dużo szybsze, kwestia wprawy i parametrycznych bibliotek
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Zapomnij o AutoCadzie !! :)
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 144
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Potwierdzam odpowiedzi przedmówców :)

Pozdrawiam
chris
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2008, 15:11
Lokalizacja: UK

Post autor: chris »

Dzieki za odpowiedzi. Troche mnie zaskoczyly ;-).
Zeby miec jeszcze wieksza jasnosc sformuluje pytanie tak:
Mam do przerysowania rysunek - powiedzmy rzut jakiegos budynku - z wymiarami, mebelkami, opisami itd.
Kto przerysuje to szybciej (bez bibliotek - po prostu na piechote) AutoCadziarz czy REVItciarz?
To czysto teoretyczne pytania jednak dadza mi pewne wyobrazenie, moi koledzy w biurze rysujacy w revicie sa zbyt poczatkujacy wiec narzakaja ze bez Auto Cada ciezko, a nie chce sobie budowac opini o czyms na podstawie narzekan poczatkujacych . ;-)
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Kto przerysuje to szybciej (bez bibliotek - po prostu na piechote) AutoCadziarz czy REVItciarz?
Na tak sformułowane pytanie będzie prosta: ten kto szybciej przebiera palcami.
Moja rada jest następująca: zmień biuro!!
Pozdrawiam
Był Kudłaty
chris
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2008, 15:11
Lokalizacja: UK

Post autor: chris »

Rozumiem psie z twojej wypowiedzi ze w zadanym przeze mnie problemie stawiasz Auto Cada na rowni z Revitem.
Co do zmiany biura ;-) jak mozesz dawac mi taka rade po pytaniu o ocene revita :shock:
Analogia: jak podoba ci sie nowe auto batmana? syn kolegi z pracy jest nim zachwycony. odpowiedz: zmien prace. ;-)
Ale niech ci bedzie- rozwaze twoja rade na pewno ;-)
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Przepraszam za niezbyt fortunny skrót myślowy.
Spróbuję wyjaśnić o co mi chodziło.

W pierwszym poście zapytałeś, czy posiłkujemy się wstawkami z AutoCada i czy rysowanie w Revicie może być tak samo szybkie i wydajne jak w AutoCadzie. Odpowiedź dostałeś zdecydowaną i nie tylko ode mnie.

Natomiast rysowanie na piechotę, czyli stawianie kresek, kółek, kreskowanie i wymiarowanie, zależy wyłącznie od tego jak kto szybko te kreski jest w stanie postawić, to tylko kwestia wprawy.
AutoCadem posługiwałem się przez kilkanaście lat i mam go we krwi, ale nie wracam ... jak nie muszę.
Uważam, że prace polegające na przenoszeniu rysunków z papieru (jak sądzę) nie mają sensu, bo do projektowania nic nie wnoszą. U mnie w pracowni, oczywiście też czasem pracujemy nad projektami, w których materiałem wyjściowym jest dokumentacja papierowa, ale od razu tworzymy model 3D. W ten sposób mamy możliwość wychwycenia błędów i dostajemy obiekt na którym możemy rzeźbić "nowe" :)

Na marginesie, jeśli w biurze rysuje się projekty w 2D, to nie potrzebny jest ani AutoCad, ani Revit. Wystarczy prosty program do kreślenia za 1000 zł (może freeware?), a nie armata za 20 000zł. Uwierz mi - Revit, to maszyna o olbrzymiej efektywności i porównywanie jej z innymi na podstawie przydatności do kreślenia mija się z celem. Narzędzia dobrze jest stosować zgodnie z przeznaczeniem.

Przesiadka z AutoCada do Revita może sprawiać problemy, bo to zupełnie inne środowisko i filozofia pracy. Frustrować może sytuacja, w której kolega przy sąsiednim stanowisku narysował detal połączenia tralki z pralką w AutoCadzie, obśmiał męczącego się Revitowca i poszedł do domu, ale nikt nie obiecywał, że będzie łatwo :wink:

Revit bynajmniej nie jest doskonały - wystarczy poczytać to forum :lol:

Strasznie się nawymądrzałem. Mam nadzieję, że nie masz do mnie urazy,
... a o zmianie zawsze można pomyśleć :)
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ