Jakie biblioteki kupić?

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Pajoonk
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2009, 14:49
Lokalizacja: Warszawa

Jakie biblioteki kupić?

Post autor: Pajoonk »

Witam szanownych forumowiczów!

Pytanie może nie na miejscu na forum procada, ale gdzieś muszę je zadać.

Jakie waszym zdaniem są najlepsze, dostosowane do polskich realiów płatne biblioteki?
Wiem, że w zasadzie każdy dystrybutor ma swoje (Reviteka, Niezbednik Architekta, coś tam z AEC...).
Któreś musimy kupić, tylko które?
A może nie musimy... ? Może nie są tego warte?

Proszę o odpowiedzi (mogą być anonimowe ;-) )
Pozdrawiam,
Pajoonk
MaciekP
Posty: 23
Rejestracja: 13 cze 2007, 19:46
Lokalizacja: Warszawa chwilowo Swansea

Reviteka

Post autor: MaciekP »

Mam bardzo mieszane uczucia odnośnie zakupu Reviteki. Rzadko przepłacam za cokolwiek, jednakże w przypadku Reviteki 2008 tak się stało. Generalnie lepsze i więcej wnoszące do programu Revit 2008 było uzyskane przeze mnie spolszczenie do programu - zawiera ono znacznie więcej elementów i bibliotek zgodnych z oczekiwaniami (normy/standarty) polskiego użytkownika.
Również help w języku polskim lepiej pozwala zrozumieć filozofię niektórych elementów programu tak, żeby efektywnie dostosować go do krajowych wymagań.
Niestety program posiada kilka niedoróbek - brak modułu do tworzenia więźby dachowej - tutaj za dopłatą jako Rafter+ a naprzykład w takim allplanie bardzo dobrze działający moduł dostarczony wraz z programem.
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Trochę bibliotek w polskim standardzie do pobrania na: http://techcad.pl

Jednak dobrze jest nauczyć się szybko tworzyć elementy biblioteczne samemu - wtedy masz dokładnie takie jak chciałeś!
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

arkada pisze:Jednak dobrze jest nauczyć się szybko tworzyć elementy biblioteczne samemu - wtedy masz dokładnie takie jak chciałeś!
i to jest sila revita, czego nie znajdziesz przeczesujac siec ..... stworzysz samemu

natomiast z wiezba jest wtopa ....... autodesk powinien na pniu kupic ta nakladke i dolaczyc do programu
pozdro
slaw 8)
Pajoonk
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2009, 14:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reviteka

Post autor: Pajoonk »

MaciekP pisze:...Generalnie lepsze i więcej wnoszące do programu Revit 2008 było uzyskane przeze mnie spolszczenie do programu...
A gdzie można takie spolszczenie uzyskać?
Pozdrawiam,
Pajoonk
ODPOWIEDZ