Wysokość pomieszczenia

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Kaspric
Posty: 208
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:16
Kontaktowanie:

Wysokość pomieszczenia

Post autor: Kaspric »

Czy i jak da się zprawić, by pomieszczenie było dowiązane do wysokości sufitu podwieszanego?
http://postergliwice.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 144
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Wstaw etykietę pomieszczenia, a następnie zrób przekrój przez ne. jak wstawisz legende kolorów w przekroju, doskonale będzie widać na jaką wysokość masz liczoną oblętość. Możesz również rozciągać ten obszar.

Pzdr
Awatar użytkownika
kasia
Posty: 142
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:11
Lokalizacja: 84-120

Post autor: kasia »

we wlasciwosciach pomieszczenia jest mozliwosc ustawienia "wiazania" pomieszczenia poziomami lub dokladnym wymiarem "odsuniecie ograniczenia"

czy o to chodzilo?
Kaspric
Posty: 208
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:16
Kontaktowanie:

Post autor: Kaspric »

Tak o to mi chodzi, ale te dokładne wymiary nie działają ;). Tj chodzi mi o to, że trzeba wysokość pomieszczenia ustawić po prostu ją wpisując, a nie da się pomieszczenia dowiązać do sufitu (np w przekroju). Czy da się to ominąć?

Kolejna sprawa to to, że w objętości pomieszczenia wyskakuje mi "nie obliczono". Czego to może być kwestia?:|
http://postergliwice.blogspot.com/
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Domyślnie Revit ma wyłączone liczenie kubatur, bo to bardzo obciąża system.
Włączanie pokazałem w załączniku.
Załączniki
kubatura.png
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 144
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

nie musisz przywiązywać kubatury do sufitu. Wystarczy, że w jego właściwościach zaznaczysz okienko - OGRANICZA POMIESZCZENIE, a Revit zawsze będzie liczył do sufitu - jak w załączniku.
Załączniki
kubatury.JPG
Awatar użytkownika
kasia
Posty: 142
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:11
Lokalizacja: 84-120

Post autor: kasia »

w wersji revita 2008 nie ma tej funkcji
Kaspric
Posty: 208
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:16
Kontaktowanie:

Post autor: Kaspric »

AndrzejJ: no właśnie mam to ustawione i dlatego się dziwię, że dalej nie dociąga. Z czego to może wynikać?
http://postergliwice.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 144
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Jeżeli zaznaczysz etykietę wywołaj jej właściwowści, jak na screenie. Standardowo ustawione są za pomocą odsunięcia, czego ja osobiście nie lubię. Przestawiam to na wiązanie między poziomami, albo wpisuję z ręki odsunięcie od podstawy 10m. Dlatego tak dużo, bo jeżeli ten obszar trafi na sufit, strop lub dach to i tak zostanie odcięty przez pierwszy z tych elementów na który trafi. Może masz ustawioną wartość odsunięcia niższą niż wysokość sufitu. Albo obszar wyznaczający sufit nie przylega do ścian.
Załączniki
kubatura2.JPG
ODPOWIEDZ