Widok niewidocznego :-)

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Revit Structure.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Andrzejj, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
dead_avis
Posty: 19
Rejestracja: 20 mar 2009, 10:10

Widok niewidocznego :-)

Post autor: dead_avis »

Witam.
Dziś mam nowy problem z revitem. Chciałbym dostać taki widok, aby zarazem było widać wszystkie elementy konstrukcyjne i architektoniczne i w postaci linii przerywanej było widać ściany nośne i belki które dotykają płytę od dołu. Na dołączonym pliku mam pokazaną akurat ścianę fundamentową która wyświetlana jest jako linia przerywana lub widoczną ścinane działową. A ja bym chciał taki widok na którym wyświetlana jest i ściana fundamentowa ( jako przerywane linie ) oraz ściana działowa naraz.
Walczyłem już z szablonami widoku i w sumie najbardziej odpowiada mi rzut architektoniczny ale on nie pokazuje tego co dotyka płyty od dołu. Nawet gdy zmieniam zakres widoku.
Może ktoś pomoże jak uzyskać taki widok "hybrydowy" :-) ?

Dzięki za pomoc...
Załączniki
widok.jpg
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Czy mógłbyś wrzucić plik z przykładem, żeby nie trzeba było zgadywać jakich użyłeś elementów?
Pozdrawiam
Był Kudłaty
dead_avis
Posty: 19
Rejestracja: 20 mar 2009, 10:10

Post autor: dead_avis »

Wyklaruje jeszcze swoją zawiłą myś z wyższego postu.
W tym przykłądzie chciałbym uzyskać taki widok aby przy ustawieniach widoczności "ukryte linie" na poziomie 2 :
- ściana K-konstrukcyjna (pod płytą) była widziana jako przerywana linia
- ściana A-architektoniczna (nad płytą) była widziana jako ciągła linia

I gdy ustawię dziedzinę na konstrukcyjną to znika ściana A ale K jest widzian dobrze a przy dziedzinie architektoniczej widzę ścianę A ale K jest kompletnie nie widoczna.
Załączniki
projekt1.jpg
Projekt1.rvt
(2.7 MiB) Pobrany 482 razy
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

nic mądrzejszego nie wymyśliłem poza pomalowaniem ściany pod stropem przy pomocy piórka :(
Załączniki
Projekt1a.rvt
(2.7 MiB) Pobrany 434 razy
arch-struct.jpg
Pozdrawiam
Był Kudłaty
dead_avis
Posty: 19
Rejestracja: 20 mar 2009, 10:10

Post autor: dead_avis »

Nom jakieś rozwiązanie to jest :) Ale osobiście liczyłem na coś w szablonach widoku , tam jest opcja głębokości/zakresu widoku - niestety ja jej nie dałem rady przeforsować umysłem ;-)
pio
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2006, 17:19

od.

Post autor: pio »

Jest to bład revita ktory zgłaszalem (ma problem z widocznościa - głębokosc nad i pod w rzucie i przekroju)

np.
w rzucie zrób belke stalowa:
- jak podniesiesz jeden koniec belki to już nie jest widoczny srodnik
- jak umieścis słup stalowy nad belka i pod belka to zobacz jakie głupoty robi a jak jeszcze dołaczys slup do belki od spodu to calkowice znika widok slupa

- zgłaszałem wiele bledów i jestem ciekaw czy w 2010 zostały one usuniete
- jak bede miał czas to umiescze wszystkie błedy jakie wyłapałem w r.2009 tak abyście mogil sprawdzić czy te knoty zostały poprawione w 2010 i nie dać się nacignoc. Proponuje kazac na prezentacjach r.2010 wykonać te rzeczy aby sprawdzić i osmieszyć jaki to extra program.
dead_avis
Posty: 19
Rejestracja: 20 mar 2009, 10:10

Post autor: dead_avis »

Niestety ja jestem drobnym studentem i z takiej wersji korzystam więc cały Autodesk ma na pewno na mnie wylane... ;(

Jako ciekawostkę, która mi psuje krew niemiłosiernie, dodam jeszcze sposób łączenia się belek które krzyżują się pod kątem innym niż prosty. Chodzi mi o belki żelbetowe...

Jeśli nie wiecie o czym piszę to mogę podrzucić przykład tej magii – ewidentnie czarnej ;-)
ODPOWIEDZ