tworzenie form w inwentorze poprzez odciśnięcie modelu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
kwas6110
Posty: 8
Rejestracja: 13 wrz 2008, 11:21

tworzenie form w inwentorze poprzez odciśnięcie modelu

Post autor: kwas6110 »

Witam czy wie ktoś jak zrobić formę w inwentorze jak mam gotowy model. chciałbym model odcisnąć w dwóch połówkach formy. wiem ze robi się to jakoś przez elementy pochodne tylko nie wiem jak to zrobić.
Henryk Tadych
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2008, 06:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Henryk Tadych »

Jest kilka sposobów, ja stosuję najczęściej taki:
Kolejność jest taka:
1.określasz linię podziału formy,
2.tworzysz 2 bryły pochodne powiększone o skurcz, jedną dla stempla, drugą dla matrycy,
3. możesz "wypełnić" odpowiednio te bryły, dla stempla i dla matrycy,
4. tworzysz nowe zestawienia z otrzymanych i wypełnionych brył oraz półfabrykatów matrycy i stempla,
5.tworzysz nowy plik części, wychodzisz ze szkicu i wprowadzasz bryłę pochodną, odejnujesz pólfabrykaty matrycy (stempla) i gotowe.
Przy prostszych wypraskach możesz bydować stempel i matryce na bryłach wg pkt 2 metodą "wyciągania do".
pozdrawiam
jakubd
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2007, 09:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: jakubd »

możesz także wykorzystać Inventor Tooling - nowe narzędzia Inventora do tworzenia form wtryskowych, jak masz AIP to możesz z netu ściągnąć ze strony Autodesku Toolinga chyba z autodesk.com/ait

ponadto w podcastach na stronie Autodesk jest też fajny filmik jak korzystać z tego narzędzia
Pozdrawiam

Jakub

www.pspsolution.pl
ODPOWIEDZ