To i ja się pochwalę.

Zakończyłeś męki twórcze? Podziel się efektami.
UWAGA: Załącznikami mogą być tylko obrazy rastrowe - to jest galeria.

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wuj.juzef
Posty: 27
Rejestracja: 20 sty 2009, 11:00
Lokalizacja: Warszawa

To i ja się pochwalę.

Post autor: wuj.juzef »

Moja pierwsza wizualizacja wstawiana w zdjęcie. Jednak warto poświęcić trochę czasu na dopasowanie, realne otoczenie jest nieporównywalnie lepsze niż revitowe.
Załączniki
FIN.jpg
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

rewe kurde lacja :shock: ...... wstawka (sama chatka zreszta tez)
w jakim programie wstawiales ?
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Robi świetne wrażenie.

Szczególnie podoba mi się jak dopasowałeś oświetlenie renderowane do istniejącego na zdjęciu. Brawo :)

Trochę zgrzyta niebieski samochód, za bardzo rzuca się w oczy i od razu widać, że jest sztuczny.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

tam sztuczny zaraz ..... moj jak mi lakiernik schrzanil poprawki lakiernicze tez podobnie wygladal ..... zobacz lepiej na tego paprocha co przy krawezniku lezy, odrazu widac ze real-swojskie klimaty :lol:

przygladalem sie dluza chwile i naprawde jestem pod wrazeniem niektorych detali wpasowania ....... np narozny prawy slupek= zobaczcie jak ladnie go zakrywa na dole zielsko jakies z realu

oczywicie kilka rzeczy mozna znalezc i poznac ze cus nie tak z tym 'realem' ale trzeba naprawde wprawnego oka ...... ten samochod niebieski duzy jest i dlatego sie rzuca w oczy = ot co
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
wuj.juzef
Posty: 27
Rejestracja: 20 sty 2009, 11:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wuj.juzef »

Dzięki za uznanie, jednak przyznam się (albo raczej wyprę) że architektura nie moja. Robiłem tylko wizualizację i musiałem się wyrobić w dwa dni, stąd jakieś tam niedoróbki w stylu nieopracowanej krawędzi ogrodzenia (poza tą jedną kępką zielska) :wink:
@slaw, gratuluję spostrzegawczości, rozkminiasz wszystkie błędy i wypaczenia, trzeba na cię uważać 8)
Całość zlepiona w gimpie.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

..... zobacz lepiej na tego paprocha co przy krawezniku lezy, odrazu widac ze real-swojskie klimaty
widziałem, widziałem! :)
i jestem pełen uznania.

Nasza galeria ocieka wazeliną, więc pomyślałem, że trochę rzeczowej dyskusji nie zaszkodzi, a może pomóc wszystkim przy tworzeniu kolejnych dzieł.

Z drugiej strony oczywiście ilość prezentowanych wizualizacji jest tak niewielka, że najmniejsze słowa krytyki mogą zniechęcić tych twórców, którzy się wahają, co bynajmniej nie jest moim celem.

Reasumując, wizualizacja jest naprawdę dobra i autorowi należą się brawa.

PS: od pewnego czasu też posługuję się GIMPem i myślę, że to program który można polecić.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
wuj.juzef
Posty: 27
Rejestracja: 20 sty 2009, 11:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wuj.juzef »

Uważam, że póki krytyka pozostaje rzeczowa, może wyjść tylko na dobre, i tyle w tym temacie :wink:

GIMP ma dość duże możliwości, sam jestem co chwila zaskoczony, ale chyba o to nietrudno, gdyż zupełnie nie ogarniam photoshop'a i odkrycie np. okienka z warstwami cieszy mnie jak czterolatka. PS dla ubogich, ale chyba jak na nasze (a moje napewno) potrzeby - tzn. wizualizacje architektoniczne - zupełnie wystarczy.

Pozdrawianie.
ODPOWIEDZ