Ile rzutów może być w jednym pliku

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Tymon Dejryng
Posty: 42
Rejestracja: 09 kwie 2006, 17:09
Lokalizacja: Trojmiasto

Ile rzutów może być w jednym pliku

Post autor: Tymon Dejryng »

Witam,

Pytanie :

Ile może być rysunków w jednym pliku nim Revit odmówi współpracy ?

Robie karty mieszkań i mam zastanawiam się kiedy Revit odmówi współpracy. Wg moich obliczeń muszę mieć conajmniej 210 rysunków ( w tym arkusze druków i zestawienia powierzchni, wizki) plus rysunki budowlane ogólne.
Średnio wychodzi mi po 2 rzuty na mieszkanie.
Rzuty mieszkań robie jako zależne rysunki od głównego. Natomiast rysunki pokazujące mieszkanie na kodygnacji musze robić jako oddzielny rysunek bo nie moge zrobić kilku legend w rysunku zależnym :(

Pytam się bo narazie robie mały budynek, a mam jeszcze zrobić duży gdzie bedzie tego wszystkiego DUZO wiecje :/
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Zrobiłem osiedle,
projekt wykonawczy
rzuty - 39 arkuszy
przekroje, elewacje - 28 arkuszy
detale - 42 arkusze
katalog mieszkań - 272 arkusze z wykazami powierzchni
zagospodarowanie terenu - 7 arkuszy

... i nie spotkałem się z odmową :)

Trzeba pamiętać, że ilość pamięci operacyjnej musi być co najmniej 20 razy większa niż plik na którym pracujemy.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Tymon Dejryng
Posty: 42
Rejestracja: 09 kwie 2006, 17:09
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: Tymon Dejryng »

No mam 3GB RAMu + 14 GB na plik stronicowy.
Zauwazylem pewne niepokojace oznaki w Revicie 2010 PL : Wywala sie kiedy mam w tle odpalonego Explorera - szczegolnie niestabilny staje sie przy pracy na rzutach zaleznych. Srednio moze wtedy wywalac sie co jakies 10 min. Autodesk chyba niedlugo zablokuje moje IP za te raporty ;)
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Zainstaluj sobie FireFoxa,
lekko, szybko i przyjemnie :lol:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

ktorego IE ? 8 ?

ja mam jazde z kompem na niemal wszystkich programach od kiedy zainstalowalem IE8 ...... zwolniły o jakieś 30 do 50% (kiedy chodzi w tle)

efektem jest zainstalowany google chrome ...... z nim wszystko śmiga jak należy ..... a ja szukam sposobu na bezpieczny powrót do IE7 (a to wcale nie takie proste)
pozdro
slaw 8)
ODPOWIEDZ