Początki

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

of course!
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

muszę w takim razie przeinstalowac system, żeby jeszcze raz odpalić owego Revita
pzdr
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

ukośne też - tylko tworzone w trochę inny sposób, trochę się rozpędziłem z tym sweepem (to raczej do elementów wystających), do boniowania - reveal
13piter
Posty: 18
Rejestracja: 16 lis 2005, 22:11

Post autor: 13piter »

Jeśli chodzi o literaturę to chyba nie ma na co liczyć. Doświadczenia z ADT to potwierdzają. Biblioteki gotowych elementów - to się jeszcze nie sprawdziło nawet w acadzie. Nie kupiłem nigdy komercyjnych bibliotek, ale te darmowe doprowadziły do tego, że zrobiłem wszystko samodzielnie. Biblioteki robią chyba informatycy i są zwykle bezużyteczne.
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Masz rację 13piter jesli chodzi o biblioteki komercyjne. Ale te, które dokłada MUM do ADT za "free" ("labolatorium architekta" -mniej więcej) są do wykorzystania w programie. Kiedyś dostałem wersję próbną ADT 2004 z tymi bibliotekami od dystrybutora i były tam sciany, okna i drzwi, które rzeczywiście projektuje sie u nas w budynkach. Nie wiem jak ze schodami, balustradami, blokami kryjącymi itp. - nie doszedłem do tego etapu - brak czasu na naukę.
Pozdrawiam
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Witam
co od "poczatków" to na Wikipedii zaczyna się cos dziac na temat revita.
Rzućcie okiem, może sie przyda
http://wiki.tripleddesign.com/index.php/RB_Main
pzdr
JJ
Posty: 10
Rejestracja: 20 lis 2005, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Znawcy Revita są architektami... :-)

Post autor: JJ »

Z przyjemnością przyglądałem się wątkom i dyskusjom. Cieszę się, że forum poświęcone Revitowi zaczyna ŻYĆ ! Mam nadzieję, że czasem będę mógł wtrącić swoje "5 groszy"... A oto odpowiedź głównie dla 13piter: nie obrażamy się, ale w naszym przypadku znawcy programu są architektami - z doświadczeniem i praktyką. I z przyjemnością włączą się w proces uruchomienia i wdrożenia Revita u Klienta.
JJ
Posty: 10
Rejestracja: 20 lis 2005, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Dokumentacja

Post autor: JJ »

13piter pisze:Czy ktoś z forumowiczów stworzył już dokumentację techniczną w revicie dla klienta - budowlany, wykonawczy, detale...
Czy ktoś z forumowiczów to nie wiem, ale wiem, że wszyscy, którzy kupili Revita, tworzą przy jego pomocy dokumentację: taką prawdziwą, do urzędu i za pieniądze... :D
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Witaj JJ
Też się cieszę, że forum zaczyna żyć :)
W Revicie dokumentacja powstaje prawie sama, tylko z naszą niewielką pomocą :lol:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ