znikające JPG na wydruku

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
agatimo
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2009, 10:43

znikające JPG na wydruku

Post autor: agatimo »

Witam,
Mam problem z drukowaniem. Na podglądzie wydruku i w arkuszu wszystko jest ok, a na wydruku znikają wszystkie JPG. Próbowałam na dwa sposoby, wstawiłam logo w JPG w rodzinie tabelki, później też JPG luzem do arkusza.. Nie drukuje się. Problem występuje od jakiegoś czasu, w poprzednich projektach nie miałam z tym problemu.. Ustawiam widoczność JPG i ustawienie na pierwszym planie, ale nic nie pomaga, przeszukałam wszystkie możliwe opcje i nie wiem na prawdę co jest źle ustawione. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o odpowiedź, bo jak na razie drukuję wszystko do PDF i dopiero z PDF wydruk wychodzi dobrze.
alternativa
Posty: 70
Rejestracja: 29 lis 2006, 11:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: znikające JPG na wydruku

Post autor: alternativa »

Gdzies przeczytalem, ze podobno pomaga wlaczenie opcji raster processing zamiast vector processing w oknie drukowania. Nie sprawdzalem tego, tez poradzilem sobie drukujac przez PDF. Nie wiem jak to wplywa na druk obrazow rastrowych ale komus pomoglo :)
alternativa
agatimo
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2009, 10:43

Re: znikające JPG na wydruku

Post autor: agatimo »

Zmiana na obliczenia rastrowe nie pomaga.
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 20
Rejestracja: 13 wrz 2006, 20:20

Re: znikające JPG na wydruku

Post autor: Albert »

Drukarka ma za małą pamięć wewnętrzną. Trzeba ustawić sterownik drukarki tak, żeby plik wydruku obrabiany był w kompie, a nie w ploterze.
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: znikające JPG na wydruku

Post autor: ada_mowska »

Niedawno był o tym wątek, na którym wspominałam, że co jakiś czas mam ten sam problem - w zależności od wielkości zaimportowanego skanu.
Pomaga /najczęściej/ wydrukowanie do pdfa i wydruk owego pdfa na drukarce.

Jak "ustawić sterownik drukarki tak, żeby plik wydruku obrabiany był w kompie, a nie w ploterze." ??
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 20
Rejestracja: 13 wrz 2006, 20:20

Re: znikające JPG na wydruku

Post autor: Albert »

zależy od drukarki w tej jest np tak
Załączniki
Druk.jpg
agatimo
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2009, 10:43

Re: znikające JPG na wydruku

Post autor: agatimo »

Też mam HP, ale ani śladu takiej opcji... Plik JPG, o którym pisałam to zwykłe logo, które ma tylko 114kB. Problem występuje od niedawna, wcześniej drukowały się bez problemu arkusze z obrazkami nawet po kilka Mb.
Drukowanie wszystkiego do PDF i pozniej z pdf na drukarkę traktuje jako rozwiązanie tymczasowe, przy dwudziestu arkuszach drukowanie po jednym z pdfa to pół dnia z głowy.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: znikające JPG na wydruku

Post autor: pies »

Miałem kiedyś HP Design Jet 450C i wieczne problemy z obrazami rastrowymi (piszę o tym dla tego, że okienko ustawień plotera było bardzo podobne do tego na obrazku)
W ploterze HP 500 po zaptaszkowaniu wszystkiego tak jak na załączonych obrazkach, rastry drukują się bez względu na wielkość.
Załączniki
rvt.jpg
hp2.jpg
hp2.jpg (34.54 KiB) Przejrzano 17867 razy
hp1.jpg
hp1.jpg (47.49 KiB) Przejrzano 17867 razy
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ