Automatyzacja

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
BarteK
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2006, 19:27

Automatyzacja

Post autor: BarteK »

Witam ponownie

Chiałbym doradzić sie czy można w jakis sposób "zautomatyzować" następujące zadania:

-opisywanie na dopasowaniu skrzyżowań z automatycznym zaznaczaniem ich na profilu. Niby można wstawic na dopasowaniu nowy PI ale...w profilu na w pasmie geometrii poziomej zamiast jednej stycznej są dwie, a poza tym nie da sie zrobic tego na łuku poziomym,

-podobna sprawa z wpustami. Chialbym miec taką mozliwość, że jak wstawiam na sytuacji wpust to automatycznie jest on opisany na pikietażu trasy i zaznaczany na profilu. Próbowalem zrobic to za pomocą punktów. Niestey nie wiem jak zmusić C3D do indywidualnego obrotu znacznika punktu. I pomyśleć ze zastanawialem sie kiedyś czemu w Landzie jest polecenie obrotu punktów. :) Przydalo by sie teraz w C3D
Męczyłem trochę Etykiety z menu Linie trasowania. Tu jednam podobnie jak z punktami nie moza ich obrócic, a stosuję opisy prostopadłe do osi drogi. Nie wspomnę juz o automatycznym zaznaczaniu na profilu.

Mam cicha nadzieje ze jest na to jakiś sposób ;)

Pozdrawiam
barteK
ODPOWIEDZ