dwuspadowa polac dachowa

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem AutoCAD Architecture.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco

ODPOWIEDZ
siaraaa
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2008, 17:37

dwuspadowa polac dachowa

Post autor: siaraaa »

witam. jak zrobic...(jak w temacie)? polac powinna sie skladac z 4 punktow, z ktorych kazdy znajduje sie na innej wysokosci. adt rysuje tylko polacie jednospadowe (para punktow na tej samej wys.)

tutaj jest sposob ktory stosuje (prymitywny):

modelujemy jak w cadzie 3d. rysujemy w rzucie prostopadloscian, na jego scianach przyjmujemy ucsy aby przekrecac o dowolny kat spadkow dachu. po obroceniu, jesli prostopadloscian ma juz dobry spadek, rysujemy w rzucie plaszczyzny dachu polilinie, ktora ekstrudujemy i boolean czesci wspolnej z prostopadloscianem. powstala bryle konwertujemy na solida a potem na sciane i przyjmujemy dowolne warstwy dachu w scianie.

mam nadzieje ze ktos zna lepszy.
siaraaa
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2008, 17:37

Post autor: siaraaa »

sory, myslalem ze tutaj siedza architekci, a to chyba bardziej informatycy.
wiec tlumacze:
dwuspadowa polac dachowa to taka plaszczyzna dachu w ktorej spadek biegnie od naroznika do naroznika (po przekatnej).
inaczej- narysuj sobie prostokat i podnies jeden naroznik do gory.
siaraaa
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2008, 17:37

Post autor: siaraaa »

rysunek:
Załączniki
bez tytułu.JPG
siaraaa
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2008, 17:37

Post autor: siaraaa »

Ar2rM pisze:a nie latwiej zalaczyc jakis prosty render tego co otrzymujesz "metoda kombinowana"?
i moze frytki do tego
Gość

Post autor: Gość »

czy te 4 punkty połaci są współpłaszczyznowe (czy leżą na jednej płaszczyźnie)??
dp1
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2008, 10:48

Re: dwuspadowa polac dachowa

Post autor: dp1 »

siaraaa pisze:witam. jak zrobic...(jak w temacie)? polac powinna sie skladac z 4 punktow, z ktorych kazdy znajduje sie na innej wysokosci. adt rysuje tylko polacie jednospadowe (para punktow na tej samej wys.)

tutaj jest sposob ktory stosuje (prymitywny):

modelujemy jak w cadzie 3d. rysujemy w rzucie prostopadloscian, na jego scianach przyjmujemy ucsy aby przekrecac o dowolny kat spadkow dachu. po obroceniu, jesli prostopadloscian ma juz dobry spadek, rysujemy w rzucie plaszczyzny dachu polilinie, ktora ekstrudujemy i boolean czesci wspolnej z prostopadloscianem. powstala bryle konwertujemy na solida a potem na sciane i przyjmujemy dowolne warstwy dachu w scianie.

mam nadzieje ze ktos zna lepszy.
polacie sa zawsze jedno spadowe i tyle :P

oczywiscie ze znam :]
1. polylinia rysujemy rzut rzadanej polaci i tworzymy z niej polac o rzadanym spadku podajac np. dolna krawedz :]
2. z polaci wycinamy otor o rzadanym ksztalcie (czytaj obcinamy zbetne frgmety)
3.ja zawsze rysowalem dach....robilem to 3-4 razy ale zawsze uzyskiwalem rzadana bryle, dopiero pozniej rozbijalem na polacie.

to ja poprosze coca-cole do tego ;]
pozdrawiam

dp
ODPOWIEDZ