import rzędnych z grafiki?

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
Paweł
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2006, 07:19
Lokalizacja: Gdańsk

import rzędnych z grafiki?

Post autor: Paweł »

Jak zaimportować punkty wysokościowe z mapy 2D opisane przez geodetę tekstowo? (brak pliku z wykazem tych punktów)
Paweł
Gość

Post autor: Gość »

jezeli jest to mapa 2D to trzeba obkliac te punkty i ręcznie nadac im rzędną. gdyby punkty byly w pliku tekstowym to mozna je zaimportowac przez menu punkty i nastepnie na belce narzedziowej 'importuj punkty'
Paweł
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2006, 07:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Paweł »

I na pewno nie ma możliwości importu tych punktów w taki sposób żeby miejsce punktu było w miejscu wstawieniu tekstu a rzędna wysokościowa odczytana z tego tekstu (tak jak ma to miejsce w Inroads)?
Gość

Post autor: Gość »

mozna to zrobic wykorzystujac funkcje Mapy:
http://discussion.autodesk.com/thread.j ... ID=4910885
Missa_Solemnis
Posty: 13
Rejestracja: 19 cze 2006, 08:15

Post autor: Missa_Solemnis »

Mozna -:) po utworzeniu powierzchni z punktów 2D - wybrać w DEFINICJI - OBIEKTY - PUNKTY Z OBIEKTOW RYSUNKU jako TEKST(zaznaczyć oknem wyboru opisy-wysokości/rzędne punktów. W ten sposób zbudujemy NMT. Oczywiście trzeba sprawdzić czy geodeta nie wpisał np. innych rzednych w "cechy punktu" a innych w opisach.
fioree
Posty: 63
Rejestracja: 17 gru 2006, 04:28

Post autor: fioree »

a jaj mam pytanie czy mapę w pdf-ie można wczytac tak aby cicil widział jej warstwice i czy mozna je zdefiniować a jeżeli tak to jak to się robi!!z góry dziekuje za pomoc
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Post autor: gosc »

fioree pisze:a jaj mam pytanie czy mapę w pdf-ie można wczytac tak aby cicil widział jej warstwice i czy mozna je zdefiniować a jeżeli tak to jak to się robi!!z góry dziekuje za pomoc
Nie mozna wczytywac PDFów do autocada, chyba ze zrobisz z tego jpg, albo bmp, albo tiff itp.
fioree
Posty: 63
Rejestracja: 17 gru 2006, 04:28

Post autor: fioree »

a jeżeli chodzi o jpg czy tiff to jak się definiuje rzedne wysokościowe i warstwice może mi ktoś pomuc
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Post autor: gosc »

fioree pisze:a jeżeli chodzi o jpg czy tiff to jak się definiuje rzedne wysokościowe i warstwice może mi ktoś pomuc
trzeba poklikac na wszystkich punktach i ręcznie wprowadzic rzędne, tak samo sie robi z warstwicami. civil to nie program do obróbki skanów, sam z rastrami nic nie zrobi.
edit
Posty: 102
Rejestracja: 02 gru 2006, 12:17

Post autor: edit »

Najprościej przerysować warstwice polilinią, przerobić na warstwice Civil'a i nadać rzędne.

PS. no i może słownik ortograficzny obok monitora :evil:
ODPOWIEDZ