Budowanie bazy na istniejącym pliku dwg

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem AutoCAD Map 3D

Moderator: Ewa Solanowska

ODPOWIEDZ
js
Posty: 10
Rejestracja: 02 cze 2008, 12:11

Budowanie bazy na istniejącym pliku dwg

Post autor: js »

Witam, mam rozbudowany rysunek dwg, zależy mi żeby stworzyć baze danych opartą na działkach gedezyjnych i ich numerach, wszystkie te dane mam w dwgu, kazde na osobnej warstwie. Udało mi się wyeksportowac obrysy dzialek do .shpa, gdzie wyswietlają się wlaściwie. Potrzebuję teraz powiązać nr dzialek (osobna warstwa w rys cadowskim) z wyeksprotwanymi do nowego pliku .shp działakami. Zaczynam od MapGeospatial ale co dalej? Prosze o porade

pozdrawiam
JSkierska
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2008, 07:34

Całkiem dobrze.

Post autor: JSkierska »

Witam,

po pierwsze przełączasz sie na Map Geospatial (zakładamy pracę ze środowiskiem bazodanowym). Dalej musisz wyeskportować z .dwg wlasciwą (osobną) warstwę z numerami działek do formatu.shp (pamiętaj, że typem obiektu jest tekst) z wybranym odpowiednio właściwościami/properties oraz atrybutami (dane/data-->atrybuty bloku/block attributes). W tym momencie powstaje nam .shp z nrami dzialek.

Podłączamy go do rysunku, za pomocą FDO i -jesli wszystko jest dobrze, powinny wyświetlić nam się kwadraciki, czyli punkty obrazujące miejsce podpinania informacji w bazie danych.

Tu zasadnicz pytanie skad/z jakiej bazy bedziemy zasysac dane? Mozliwosci wspólpracy Map3d z innymi programami sa spore, jednak musimy to wczesniej doprezyzowac. Z bazą - wprzypadku prostych baz -łączymy się poprze ODBC, ale o tym dalej, jeśli bedziemy już wiedzieć skąd czerpiemy dane

pozdrawiam
ODPOWIEDZ