Kreskowanie GRUNT PL

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Kreskowanie GRUNT PL

Post autor: Andrzejj »

Na prośbę jednego z użytkowników napisałem kreskowanie gruntu w formacie .pat przeznaczone do importu do Revita.

Do ogólnego użytku zamieszczam w załączniku.
Załączniki
Grunt PL.zip
(195 Bajtów) Pobrany 1198 razy
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

Czy ktoś mógłby mnie oświecić, jak to jest z tym kreskowaniem.
Otóż przed chwila importowałam pat - beton, ale nie pasowała mi skala importu. W setce ów patern był zbyt rzadki, musiałam go zagęścić, zmieniając skalę importu..
Od lat zastanawiam się, dlaczego to jest nieedytowalne, dlaczego muszę od początku importować ów plik z paternami :shock:

Co dziwniejsze, patern na zamieszczonym poniżej obrazku był importowany ze skalą 0,5, a pokazuje nieaktywną 1kę..

w przypadku owego betonu to nie problem, ale wyskalować taki wężyk wełny mineralnej..uff

a może coś źle robię??
Załączniki
beton.jpg
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Mam dokładnie to samo. Za każdym razem muszę importować od nowa i nierzadko dostaję przy tym białej gorączki jak mam kilka kreskowań do zrobienia :evil: .
Tyle mogę napisać na pocieszenie
Awatar użytkownika
pidzikol
Posty: 146
Rejestracja: 03 kwie 2006, 16:34
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:

sposoby na wzorki

Post autor: pidzikol »

witam
Tak na szybko powiem ze jest na to sposob zeby wzorkreskowan nie trzeba bylo skalowac. Zawsze kiedy wgrywamy pata do projektu domyslnie skala jest 1.0. Sztuczka polega na tym zeby ta jedynka pozostala jedynka zeby nie bylo potrzeby jej zmieniac. W tym celu plik pat musi miec takie wartosci ktore odpowiadaja wymirom ktore chcemy uzyskac w projekcie. Dla przykladu wysylam plik pat i screeny z procesu wgrywania go do projektu:
1. Najwazniejsze zeby Units bylo ustawione na mm a nie na inches
2. Potem sprawdzamy jakie wartosci sa wpisane. W tym przypadku chodzilo mi o to by w skali 1:100 odleglosc miedzy kreskami w hatchu byla rowna 1mm (na wydruku)
3. Taki hatch wgrywamy do projektu bez zmiany skali z domyslnn jedynka
4. Sprawdzam na rys przy skali 1:100 czy sie zgadza ... no i jest gotowe
Dla bardziej docikliwych polecam dla przypomnienia watek psa http://forum.procad.pl/viewtopic.php?t= ... hlight=pat
Jest tam opisany sposob pisania kreskowan do revita.
Załączniki
pat-03.jpg
pat-02.jpg
pat-01.jpg
Beton_przekroj.rar
(201 Bajtów) Pobrany 280 razy
pozdrowienia!
Pawel Idzik z Wrocławia
Awatar użytkownika
pidzikol
Posty: 146
Rejestracja: 03 kwie 2006, 16:34
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:

kreskowania cd

Post autor: pidzikol »

Jeszcze chcialem dodac ze rzeczywiscie z tego co sie orientuje to zaimportowany wzor ma nieedytowalna skale importu wiec trzeba wgrywac jeszcze raz. Ale ja korzystam caly czas z tych samych kreskowan, ktore (tak jak w watku wyzej) maja dopasowane wartosci zeby ich nie skalowac. Bo nawet jak trzeba cos wgrac od nowa to sie nie zastanawiam jaka skale wpisac klikam ok i juz. I w sumie nie pamietam kiedy ostatnio cos przy nich majstrowalem. Zawsze mi pasuja do uzywanych skal. :D
pozdrowienia!
Pawel Idzik z Wrocławia
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

No faktycznie, jest to sposób :)
Tyle, że trzeba mieć pliki do rożnych skal, ale to nie problem.
Ponadto zawsze można raz na jutro wprowadzić je do szablonu.

Tyle, że to chyba już .. na emeryturze :wink:
----
ale przyznacie, ze to następna revigłupotka
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
ODPOWIEDZ