Tabelka z charakterystyką materiału

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Tabelka z charakterystyką materiału

Post autor: darkone »

Potrzebuję wkleić lub zrobić tabelkę, w której bym mógł luźno (nie parametrycznie) dołączać różne informacje na temat części np.

materiał - nie chcę aby AIP wstawiał mi materiał domyślny (st3s) ale "profil 30x18x1,5"
długość cięcia - chcę sam wpisywać bo wychodzi za każdą dostawą stali inna

Generalnie nie ma problemu bo można taką tabelkę zrobić, ale za każdym razem muszę ją tworzyć od nowa.
Zależy mi na tym aby już samą tabelkę mieć jako schemat (liczba kolumn, nawa tabeli jej wymiar), używać jej kilka razy na jednym rysunku, a wpisać w nią tylko wartość.

Próbowałem pokombinować z Ipart. Ale tu trochę mi kosmos wychodzi bo zmieniają mi się długości zmieniają.
Ctrl+C , Ctrl+V nie działa.


Z góry dzięki za pomoc.
pz
Darkone
dawis
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2006, 09:37

Post autor: dawis »

Jeśli dobrze rozumiem nie chodzi o listę części ale o tabliczkę rysunkową.
W takim wypadku musisz zdefiniować nowy symbol szkicu z tekstem wprowadzanym przez użytkownika.
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: darkone »

rozumiem. ale czy to nie spowoduje, że ta tabelka będzie ciągle w tym samym miejscu i na wszystkich arkuszach dokumentacji?
pz
Darkone
dawis
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2006, 09:37

Post autor: dawis »

Pisząć symbol szkicu miałem na myśli wstawianie symbolu w postaci samego tekstu.
Najlepiej gdybyś pokazał zrzut ekranu bo nie do kończa łapię gdzie ten tekst miałby się pojawiać.
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: darkone »

przykładowy rysunek.

chodzi mi dokładnie o takie tabelki. a w kolumnie wartość chcę umieszczać własne dane. Przy czym ilość i rozmieszczenie tabelek może się zmieniać w zależności od projektu
Załączniki
forum1.JPG
pz
Darkone
dawis
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2006, 09:37

Post autor: dawis »

Rysujesz taką tabelkę jako symbol szkicu z wartościami wprowadzanymi przez siebie w momencie wstawiania do rysunku. Możesz wstawić gdzie chcesz i na którym arkuszu potrzebujesz - pełna dowolność.
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: darkone »

dzięki popróbuje, ale później. jak mi wyjdzie to dam znać.
pz
Darkone
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: darkone »

Dzięki Dawis. To było tak proste, że chyba bym na to nie wpadł :oops: .

Mam z tym jeden problem. Nie mogę nadać właściwości tekstu aby była wartość wprowadzana. Wiesz coś o tym ?

Na razie kopiuję tabelki :lol:
pz
Darkone
dawis
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2006, 09:37

Post autor: dawis »

Coś tam wiem.
W oknie formatowania tekstu (które wywołujesz podczas tworzenia symbolu szkicowego) z listy rozwijalnej TYP wybierasz "Wartość wprowadzana". To wszystko.
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: darkone »

No właśnie tego nie mam . Mam tylko:


TYP
Właściwości - Model
Właściwości - Rysunek
Właściwości modelu
Właściwości arkusza
Właściwości fizyczne - Model
Właściwości konstrukcji blachowych

WŁAŚCIWOŚCI
już nie chce mi się ich wszystkich wypisywać, ale nie ma tam "wartości wprowadzanej"

W sumie dziwi mnie to. Jak robiłem tabelkę rysunkową to miałem TYP "wartość wprowadzana". Na tym szkicu nie mam.
pz
Darkone
dawis
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2006, 09:37

Post autor: dawis »

Bo w "zwykłym" oknie tekstu tego nie ma.
Po kolei: rozwijasz Zasoby rysunkowe, PPM na Symbole szkicu i wybierasz Definiuj nowy symbol i tam w oknie tekst w polu Typ pojawi się Wartość wprowadzana. Tak to trzeba zrobić, będzie to funkcjonowało na podobnej zasadzie jak tabliczka rysunkowa z tą różnicą że symbol szkicu można powielać a tabelkę nie.
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: darkone »

Działa i to jeszcze jak. O to chodziło.

Wielkie dzięki.
pz
Darkone
ODPOWIEDZ