Warstwa odsączająca

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
marcin_08
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:20

Warstwa odsączająca

Post autor: marcin_08 »

Witam serdecznie,
Używam AC Civil 3D 2012.
W Civilu jest możliwość wybrania podzespołu:
AC 5 cm
AC 8 cm
AC 16 cm

Ja chciałbym jeszcze pod konstrukcją dać warstwę odsączającą.

Moje pytanie: czy wie ktoś w jaki sposób stworzyć warstwę odsączającą grubość 15 cm, która będzie dochodziła do krawędzi skarpy, a pod nią 11 cm po prostu wymienionego gruntu na szerokości konstrukcji nawierzchni ?

Ewentualnie jak dodać jak dodać warstwę o grubości 26 cm która będzie dochodziła do skarp rowów ?

Co wtedy z pochyleniem warstwy odsączającej poza szerokością konstrukcji nawierzchni, w jaki sposób je zwiększyć, żeby nie było 2 % czyli równolegle do warstw konstrukcyjnych.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
macierzanka
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Warstwa odsączająca

Post autor: macierzanka »

Ja również oczekuję pomocy z warstwą odsączającą. Czy jest jakiś zespół składający się z kilku warstw i ma możliwość ustawienia dla spodu konstrukcji inne pochylenie niż dla góry? W jaki sposób w civilu robicie warstwę odsączającą o pochyleniu po całości np 3% podczas gdy nawierzchnia ma pochylenie daszkowe 2%?

Pozdrawiam,
justyna
marcin_08
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:20

Re: Warstwa odsączająca

Post autor: marcin_08 »

Znalazłem dwa sposoby tylko nie wiem czy do końca poprawne.
I Sposób
dodajesz podzespół: " OgólnaStrukturaNawierzchniDrogi" i tam go edytujesz wedle uznania.

II Sposób
Rysujesz polilinie w kształcie warstwy odsączającej: w zakładca " Utwórz projekt" jest polecenie "zamień polilinię na podzespół. Nadajesz mu kody i masz :)

Nie wiem dlaczego ale jak w korytarzu później tworzę powierzchnię "Odniesienie" to nie odczytuje mi tej dodanej warstwy: "OgólnaStrukt...." i na przekrojach poprzecznych wyświetla linię Odniesienia nad tą warstwą a pod konstrukcją typową wybraną np KR4. Mimo, że dodałem kody połączeń.
ODPOWIEDZ