Problem z bibliotekami stylów

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
krzmac
Posty: 6
Rejestracja: 30 paź 2013, 14:49

Problem z bibliotekami stylów

Post autor: krzmac »

Wcześniej pracowałem na Inventorze 2012 i stworzyłem sobie templatesy do rysunków płaskich (m.in. wymiar z dokładnościa do 0 miejsc po przecinku oraz promienie i średnice załamane). Teraz przesiadłem się na Inventor 2014. Po skopiowaniu starych templatesów powinienem mieć takie te same ustawienia ale jest inaczej. Inventor korzysta z domyślnych ustawień i mimo że ręcznie mu 2 raz konfigurowałem te ustawienia wciąż przy próbie stworzenia rysunku płaskiego korzysta z domyślnych ustawień. Dopiero przy tworzeniu rysunku gdy wejdę w zarządzanie i dalej edytor stylów mogę zmienić to ręcznie. Robiąc dużo rysunków to jest niepotrzebną stratą czasu. Proszę o pomoc jak poradzić sobie z tym problemem....
Awatar użytkownika
el_joseppo
Posty: 97
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:32
Lokalizacja: W-wa

Re: Problem z bibliotekami stylów

Post autor: el_joseppo »

Co masz na myśli mówiąc ustawienia? Chodzi o opcje programu, bibliotekę części, czy klawisze i ikonki? Mi udało się zmienić ustawienia opcji aplikacji i biblioteke stylow ale za nic nie moge zmusić program żeby zapamietał moje skróty klawiaturowe.

Rozumiem że w opcjach aplikacji wskazujesz na twoje pliki szablonu a program uporczywie wczytuje domyślne. Albo wczytuje twoje szablony ale korzysta z innych bibliotek bo ma w bibliotece głównej takie same style dokumentu (o tej samej nazwie). Jeśli to ten pierwszy przypadek sprawdź jakie szablony wskazuje plik projektu. Jeśli to drugi przypadek to spróbuj nadpisać style domyślne. Tu powstaje pytanie czy chcesz zostawić sobie oryginalne czy mozesz je nadpisac bez robienia kopii zapasowej. Dla pewności skopiowałbym folder Design Data który jest wskazany w opcjach aplikacji (bądź też w pliku projektu). I czy w ogóle musisz mieć w swoim szablonie style o domyślnej nazwie a nie zmienisz im nazwy tak żebyś wiedział że to twoje.

Napisz dokładniej co tam masz, może szablon podrzuć. Pomyślimy.
pzdrwm
ODPOWIEDZ