tworzenie biblioteki content center

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
tevo
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2014, 20:14

tworzenie biblioteki content center

Post autor: tevo »

Witam zastanawiam się nad takim problemem. Posiadam dość duży zbiór złączek i chciał bym stworzyć ich zbiór w content center w postaci tabeli. I tu zaczyna się problem ponieważ każdy rozmiar złączki posiada już swój model a z tego co zauważyłem to przed publikowaniem do content center tworzony jest jeden sparametryzowany model i cała gama rozmiarów w postaci tabeli. I tu nasuwa się pytanie czy da się wtłoczyć te wszystkie złączki do content center do jednej rodziny i stworzyć tabelę wyboru.
krzmac
Posty: 6
Rejestracja: 30 paź 2013, 14:49

Re: tworzenie biblioteki content center

Post autor: krzmac »

Witam,
Dodać do Content Center nie potrafię, ale zaproponował bym Ci utworzenie własnej biblioteki ze złączkami. Sposób postępowania jest następujący:
- klikasz Projekt (przy zamkniętych wszystkich oknach)
- nasępnie w biblioteki tworzysz ścieżkę dostępu do projektu w którym znajdują się twoje złączki (u mnie to się nazywa Normalia zakładowe)
- następnie juz pracując na złożeniu, gdy dodajesz część to po lewej stronie okna wybierasz biblioteki i wstawiasz odpowiednią złączkę

U mnie ta metoda się całkiem nieźle sprawdza. Obrazek w załączniku ilustruje to co mam na myśli.


Jeżeli ktoś potrafi dodawać do własne części do CC to mógłby siępodzielić wiedzą :)
Załączniki
obrazek
obrazek
tevo
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2014, 20:14

Re: tworzenie biblioteki content center

Post autor: tevo »

Nie oto mi chodzi do końca ale dzięki za wszelkie sugestie. Elementy te muszą być dodane do content center aby można było je wykorzystać do przebiegów rurowych co potrafię zresztą zrobić tylko mam taki problem że posiadam modele złączek jednej typu które po dodaniu do content center tworzą osobne rodziny które zawierają tabelę wyboru z jedną pozycją. Radzę sobie z tym tak że wrzucam je do jednego folderu co nie bardzo mi się podoba i moje pytanie było takie czy da się jakoś dodać te elementy do jednej rodzimy w postaci tabeli wielowierszowej a nie kilku rodzin z tabęlą 1 wierszową
ODPOWIEDZ