Słupy - przypadki, kombinacje

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
bebeto
Posty: 13
Rejestracja: 21 sie 2013, 11:04

Słupy - przypadki, kombinacje

Post autor: bebeto »

Mam trzy pytania odnośnie modelu w Robocie. Modeluję układ płytowo-słupowy, tworzę proste przypadki od obciążeń stałych, eksploatacyjnych na płycie i wiatru (z jednej i z drugiej strony). Chcę znaleźć rózne przypadki sił maksymalnych i im odpowiadajacych dla słupów:

1) Czy muszę obciążenie eksploatacyjne rozkładać na niezależne pola (tak jak to było w płycie, by znaleźć najbardziej niekorzystną sytuację) czy wystarczy gdy rozłożę to obciążenie na calości płyty ?

2) Czy wystarczą mi wtedy tylko dwie kombinacje (1. wszystkie stałe + eksploatacyjne + wiatr1, 2. wszystkie stałe + eksploatacyjne + wiatr2) ? Gdy generuję kombinacje automatyczne uproszczone w wynikach dla sił (SGN Ponderacje) siły osiowe są znacznie mniejsze niż, gdy robię to wlasnie tymi kombinacjami ręcznymi.

3) Używając Robota 2014 w wersji edukacyjnej nie mam możliwości zmiany kombinacji normowych na ręczne. Dawniej, chyba w wersji 2012 miałem taką możliwość. Wówczas postępowałem tak: prawy przycisk myszy --> Tabele --> Kombinacje --> zaznaczamy wszystko --> prawy przycisk myszy --> Zamień kombinacje normowe na ręczne. Czy jest jakiś sposób na to ?
ODPOWIEDZ