Widok przekroju - linia przekroju drogi

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
irti6
Posty: 26
Rejestracja: 23 sty 2013, 15:21

Widok przekroju - linia przekroju drogi

Post autor: irti6 »

Witam,

wykonuje malutki projekt kolejowy i przytrafił mi się problem z przekrojami. W widoku przekroi linia korpusu szlaku kolejowego jakoś się "rozjechała", dotyczy to tylko dodanych w późniejszym etapie, przekrojów w miejscach przecięcia niwelety z terenem istniejącym (załącznik-zrzut ekranu). Miejsca "zerowe" dodałem ręcznie do linii próbkowania z pikietażu trasy zmierzonym na profilu podłużnym. Jakie mogą być przyczyny tego krzaczenia się?
A propos jak by ktoś znał sposób na automatyczne generowanie przekroi w miejscach przecięcia niwelety z terenem (nie przez ręczne wpisywanie w linię próbkowania) był bym wdzięczny o podpowiedź jak to uzyskać. Przy większych projektach może zdecydowanie ułatwić pracę.

Pozdrawiam
Załączniki
przekrój.png
irti6
Posty: 26
Rejestracja: 23 sty 2013, 15:21

Re: Widok przekroju - linia przekroju drogi

Post autor: irti6 »

Problem rozwiązany, wystarczyło zwiększyć częstotliwość zespołu na łukach. Nie spodziewałem się tego ponieważ łuku dość spore jak to w kolejowych. Jednak pytanie o automatyczne wstawianie linii próbkowania w miejscach przecięcia niwelety z ternem podtrzymuje.
ODPOWIEDZ