Rzeźbienie elementów prefabrykowanych

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
siwy
Posty: 74
Rejestracja: 18 lis 2011, 09:12
Lokalizacja: północ Wielkopolski

Rzeźbienie elementów prefabrykowanych

Post autor: siwy »

Jak najszybciej lub najłatwiej "wyrzeźbić" takie elementy prefabrykowane:

Jeden "prosty" a drugi symetryczny wznoszący się do środka...
Załączniki
DSC_2906.jpg
DSC_2905.jpg
DSC_2904.jpg
Pracownia KONSTRUKTOR
Złotów
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rzeźbienie elementów prefabrykowanych

Post autor: AndrzejZ »

Czeka cię chyba "wyrzeźbienie" rodzin tych beleczek na podstawie danych producenta lub pomiarów z natury. Jeśli temat jest mały i jednorazowy chyba lepiej (ekonomiczniej) działać "na płasko".
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rzeźbienie elementów prefabrykowanych

Post autor: pies »

Urzekły mnie jakiś czas temu familie typu Line Based, więc zrobiłem belkę w tym duchu.
Przy wstawianiu trzeba zwrócić uwagę na jakiej płaszczyźnie belka ma wylądować. Domyślne ustawienie Revita to Place on Face. Dla belek głównych trzeba wskazać Place on Workplane i wtedy będą powiązane z poziomami, a na rzutach pokaże się obrys i oś belki. Domyślnie belka ląduje około 150 cm na podłogą. Na przekroju, trzeba ciągnąc za uchwyt wyrównać górny koniec belki do właściwego poziomu. Nie podnosić belki na przekroju poleceniem Move bo znikną osie i obrysy na rzutach.
Po wstawieniu belek głównych, płatwie połaciowe umieszczamy na płaszczyźnie dachu, albo na przykład wskazując skośną płaszczyznę belki głównej.
Zanim zaczniesz wstawiać belki do projektu wejdź do edycji familii i pobaw się parametrami widocznymi na załączonym obrazku, bo choć starałem się, to jednak nie wszystkie nazwy są oczywiste.

Belkę kalenicową łatwo zrobisz z tej, którą załączam.

Miłej zabawy.
PS: poprawiłem belkę. Nie ma teraz zaczepów widocznych na załączonych obrazkach. Wcześniej jak oglądałem Twoje zdjęcia to wydawało mi się, że tam takie zaczepy są.
Załączniki
Płatew trapezowa LineBased.rfa
(344 KiB) Pobrany 196 razy
belka.jpg
dach.jpg
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
siwy
Posty: 74
Rejestracja: 18 lis 2011, 09:12
Lokalizacja: północ Wielkopolski

Re: Rzeźbienie elementów prefabrykowanych

Post autor: siwy »

Wielkie dzięki

Pomęczymy temat 8)
Pracownia KONSTRUKTOR
Złotów
ODPOWIEDZ