wykresy sił osiowych w kratownicy

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
AdamZabłocki
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2014, 16:40

wykresy sił osiowych w kratownicy

Post autor: AdamZabłocki »

witam, robię już któryś raz model dźwigara kratowego (41 prętów) i próbuję dostać wartości sił osiowych, robię na różne sposoby, wykresy na prętach, analiza szczegółowa, mapy itd, niby wszystko jest dobrze ALE ZA KAŻDYM RAZEM BRAKUJE MI JAKIEJŚ WARTOŚCI NA PRĘTACH, zwykle nie zwraca mi krzyżulców i jakiegoś skrajnego słupka, dopiero jak przeskaluję wykresy tak że żaden normalny człowiek ich nie odczyta to mogę "zoomem" podjechać i odczytać wartości sił - no ale nie o to mi chodzi - jak mam zrobić żeby dostać wartości wszystkich sił w prętach kraty w jakiś przystępny sposób (ale nie w tabeli- muszę to mieć graficznie przedstawione)

PS. jakby mi nie opisywało prętów zerowych albo o jakiś znikomych wartościach to zgoda, ale jak sprawdzam w soldisie to robot mi niekiedy nie opisuje nawet sił w których są dziesiątki kiloniutonów - w ogóle nie wiem na jakiej podstawie on stwierdza że akurat tym razem sobie nie opisze tego albo tamtego pręta

potrzebuję mieć komplet prętów do projektu, a nie chciałbym wpisywać ręcznie lub paincie...
ODPOWIEDZ