Structural Connection - rodzina

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Revit Structure.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Andrzejj, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
MarcinD
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:19

Structural Connection - rodzina

Post autor: MarcinD »

Witam Kolegów,

stoję przed problemem, który zobrazowałem na zdjęciu poniżej:

https://www.dropbox.com/s/78pmeam7c3lmz ... 0.jpg?dl=0

Chciałbym utworzyć rodzinę która pozwoli mi w dowolnym miejscu w ścianie żelbetowej umieścić element zobrazowany poniżej na niebiesko (tj. markę i jej wąsy, HEB 300 / 500 uciętego "na kiełbasę" oraz zamknięcie tego HEBa).

Ważne dla mnie jest graficzne pokazanie HEBa uciętego właśnie "na kiełbasę", a nie jestem zainteresowany HEBem nie dochodzącym do marki jak to niestety zazwyczaj się dzieje. Chcę mieć możliwość obrotu HEBa oraz jego zamknięcia w taki sposób, żeby zawsze był równo ścięty z marką.

Sama marka będzie zlicowana z betonem a następnie chciałbym jeszcze móc ją umieścić około 20-50mm poniżej wierzchołka ściany, ale to już pewnie załatwię widokiem/elewacją (innego wyjścia nie widzę, ale jeżeli ktoś może pomóc - proszę bardzo :).

Na zielono z kolei narysowałem element dochodzący: na elemencie zamykającym markę będą położone dwa kątowniki zespawane z zamknięciem rury o dużej średnicy - z drugiej strony sytuacja analogiczna, więc rodzina (zielona) wydaje się łatwiejsza do zamodelowania. Chciałbym jednak, żeby kątowniki były oparte dokładnie na zamknięciu HEBa.

Uprzejmie proszę o pomoc i pozdrawiam!

Marcin
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Structural Connection - rodzina

Post autor: Andrzejj »

Podaj link jeszcze raz, bo ten nie działa.
Zobaczę co da się zrobić, jak będę widział co chcesz zrobić :)

Andrzejj
ODPOWIEDZ