Linia charaktrystyczna

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
kujdak20
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2014, 11:47

Linia charaktrystyczna

Post autor: kujdak20 »

Tworzę linię charakterystyczną o dwóch wierzchołkach i rzędnych np. 100 i 101. Używam funkcji odsunięcie stopniowane i odsuwam np o 5 m. Mam dwie linie charakterystyczne. Następnie zmieniam rzędne w pierwszej linii, a druga linia nie podnosi się o tą samą wysokość.

Jest jakaś opcja powiązania obu tych linii? Tak aby obie się podniosły o daną wysokość?
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: Linia charaktrystyczna

Post autor: doradora »

chyba nie da się dynamicznie spiąć linii charakterystycznych ze sobą, ale jeśli chcesz obie podnieść o tę samą wysokość, to możesz je obie zaznaczyć i podnieść na raz
spiąć mógłbyś tworząc linię trasowania i korytarz, tylko nie wiem co czego mają Ci służyć te linie charakterystyczne, więc nie wiem czy tworzenie roboczego korytarza ma sens
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Re: Linia charaktrystyczna

Post autor: gosc »

kujdak20 pisze:Jest jakaś opcja powiązania obu tych linii? Tak aby obie się podniosły o daną wysokość?
Jest. Trzeba utworzyć skarpę narzędziami dla skarp. Wtedy będą powiązane ze sobą. Podnosisz pierwszą, a druga reaguje na zmiany.
kujdak20
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2014, 11:47

Re: Linia charaktrystyczna

Post autor: kujdak20 »

stworzyłem za pomocą skarpy. Odsunięcie o 1 m i nachylenie skarpy 0%. Wyłączyłem kreskowanie skarpy itp. Tylko zaokrągla mi tą linie charakterystyczną na załomach. Można to poprawić?
Bez tytułu.png
(17.06 KiB) Nie pobierany
ODPOWIEDZ