połączenie elementów na wałku pod kątem

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
MatSze
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2016, 20:51

połączenie elementów na wałku pod kątem

Post autor: MatSze »

Witam!
mam problem dotyczący mojego projektu w inventorze 2016, mianowicie mam do zaprojektowania wałek na którym naklejone są 3 tensometry. jeden z nich ma być równoległy do osi symetrii wałka 2 następne mają być pod kątem +45 stopni i -45 stopni względem osi symetrii wałka. Niestety nie mam pomysłu jak mógł bym ten problem rozwiązać.

W załączniku dodaje PDF wałka który wykonałem.
Załączniki
Siłomierz bez obudowy 500mm.pdf
(411.83 KiB) Pobrany 369 razy
Włodzimierz Dżygadło
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: połączenie elementów na wałku pod kątem

Post autor: Włodzimierz Dżygadło »

Szanowny Panie. Pana problem jest szczerze mówiąc banalny i jest z zakresu podstawowego kursu programu Inventor. Jeżeli tensometry mają być nalepione na wałku i w strukturze są oddzielnymi częściami to wykorzystujemy geometrię wałka (oś i jego średnicę) aby określić położenie tensometrów.

Pozdrawiam

Zespół ICK PROCAD
MatSze
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2016, 20:51

Re: połączenie elementów na wałku pod kątem

Post autor: MatSze »

czy przypadku jaki Pan opisuje jest możliwość korekcji kąta tych tensometrów do osi wałka? czy tylko prostopadle lub równolegle?
Włodzimierz Dżygadło
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: połączenie elementów na wałku pod kątem

Post autor: Włodzimierz Dżygadło »

Szanowny Panie,
Jeszcze raz podtrzymuję moje zdanie. Ma Pan braki z podstawowej funkcjonalności programu Inventor. Nie będę się tutaj rozpisywał o tym jak się modeluje w Inventorze, gdyż nie do tego służy to forum. Zapraszam do kontaktu z naszym działem szkoleniowym w celu umówienia terminu szkolenia. Oczywiście korzystanie z geometrii odniesienia daje pełną swobodę w tworzeniu relacji (np. sterowanie kątem pomiędzy osią wałka i osią tensometru) co jest naturalne w środowisku parametrycznego modelera bryłowego/powierzchniowego jakim jest Inventor.

Zespół ICK PROCAD
ODPOWIEDZ